MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Alt Manşet, Genel, Toplum » ​Ergoterapiyi sanatla anlattılar
​Ergoterapiyi sanatla anlattılar

Sanatla tedavi anlamına gelen ergoterapi, çocuktan yaşlıya kadar herkese uygulanabilen bir tedavi türü olarak dikkat çekiyor. Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi Bölümü öğrencileri, ergoterapinin önemini çeşitli sanat dallarından oluşan bir etkinlikle anlattı.

 

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi Bölümü öğrencileri, Dünya Ergoterapi Günü kapsamında önemli bir etkinliğe imza attı.

Üsküdar Üniversitesi’nde düzenlenen etkinliğe Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Ergoterapi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevda Asqarova, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

Ergoterapi Bölümü öğrencileri video röportajlar, tiyatro, skeç ve mini konserden oluşan gösteriyle ergoterapinin önemine dikkat çektiler. Öğrenciler, görme engelli bir bireyin ergoterapi sonrası değişen hayatını konu alan gösteri ile ergoterapinin önemini ve tedavinin kişiye kazandırdıklarını anlattı. Ergoterapiyi sanatla anlatan öğrencilerin gösterisi ilgiyle izlendi.

 

Programda konuşma yapan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, 4-5 yıl önce hiç bilinmeyen ergoterapinin artık bilindiğini ifade ederek üniversite olarak bu alanı teoride bırakmayarak uygulama alınanında geliştirmek istediklerini söyledi.

 

Uzun yıllardır bu alanda NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi’nde çalışmalar yürüttüklerinin altını çizen Prof.Dr. Tarhan, farkındalık ve bilinç oluşturma adına bu gibi etkinliklerin önemli olduğunu, bu kutlamaları da geleneksel hale getireceklerini sözlerine ekledi.

📆 11 Kasım 2015 Çarşamba 13:38   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR