MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Alt Manşet, Genel, Toplum » 3M’in “Invent a New Future Challenge” yarışmasının finali ABD’de gerçekleştirildi
3M’in “Invent a New Future Challenge” yarışmasının finali ABD’de gerçekleştirildi

3M’in üniversite öğrencileri arasında düzenlediği “Invent a New Future Challenge” yarışmasının ABD’de yapılan finalinde, Koç Üniversitesi İşletme – Ekonomi çift anadal öğrencisi olan Berkay Soyer’in de aralarında olduğu takım birinci oldu.

 
Yarışmanın ABD’de 8 farklı ülkeden öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen finallerinde Türkiye’yi Koç üniversitesinden Berkay Soyer ve Berkay Yücel ile Özyeğin üniversitesinden Ali Can Orhan temsil etti
İnovatif çözümleriyle hayatı kolaylaştıran ve yenilikçi binlerce ürün geliştiren 3M’in, üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği uluslararası ‘Invent a New Future Challenge’ yarışmasının finali, 8 ülkeden 24 öğrencinin katılımıyla ABD’nin St. Paul kentinde gerçekleştirildi. Yarışmanın final turunda farklı ülkelerden gelen öğrenciler karma gruplar oluşturdular ve Türkiye’den Berkay Soyer’in de aralarında olduğu takım birinci oldu. Takımı oluşturan öğrenciler altı ay boyunca 3M yöneticilerinden mentorluk alma hakkı kazandılar.

Finalde birinciliği kazanan takımda Koç Üniversitesi İşletme – Ekonomi çift anadal öğrencisi olan Berkay Soyer’in yanısıra Kanada, Brezilya, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Panama Pasifik ve Meksika’dan gelen 7 öğrenci daha bulunuyordu.

Bu yıl ikincisi düzenlenen 3M ‘Invent a New Future Challenge’ yarışmasının ilk ayağında öğrenciler yerel vaka çalışmaları ile yarışmışlar ve her ülkede ilk 3’e giren öğrenciler ABD’deki finallere katılma hakkı kazanmışlardı. ABD’de finalde her ülkeden gelen bir öğrencinin oluşturduğu karma gruplar halinde yarışan katılımcılar, 3M’in 2015 Sürdürülebilirlik Raporu’nu baz alarak 3M için vaka çalışmaları gerçekleştirdiler. Yaşamları boyunca yararlanacakları bir deneyim kazanan finalist 24 öğrenci arasında birinci olan ekibi oluşturan 8 öğrenci kendi ülkelerindeki bir 3M yöneticisinde 6 ay boyunca mentorluk alma hakkı kazandılar.

Yarışmanın 2 Haziran’da düzenlenen Türkiye ayağı finalinde 15 öğrenci yarışmış ve Özyeğin Üniversitesi İşletme bölümünde okuyan Ali Can Orhan, Koç Üniversitesi İşletme – Ekonomi çift anadal öğrencisi Berkay Soyer ve yine Koç Üniversitesi Makine ve Endüstri Mühendisliği çift anadal öğrenimine devam eden Berkay Yücel, ABD’deki finallere katılmaya hak kazanmışlardı.

ABD’deki finallere katılan Koç Üniversitesi Makine ve Endüstri Mühendisliği Bölümünden Berkay Yücel, finallere katılmaktan büyük mutluluk duduğunu belirterek şunları söyledi: “3M Minnesota’da yaşadığımız bu deneyim gerçekten inanılmazdı. Bu etkinliğin bize kattığı faydaları ve bu kadar global bir ortamda yarışma deneyimini muhtemelen hayatımızın sonuna kadar hatırlayacağız. Minnesota’da ekip olarak son derece keyifli vakit geçirerek unutulma bir deneyim yaşadık. Bu fırsatı sağladığı için 3M’e teşekkür ederim.”

“Invent a New Future Challenge” yarışması ABD finaline katılan Türk yarışmacılar, diğer ülkelerden gelen finalistlerle birlikte yarışma ve çok kültürlü bir ortamda zorlu ve bir o kadar da eğlenceli bir deneyime dahil olmanın yanı sıra 3M Genel Merkezi’nde bulunan İnovasyon Merkezini gezme fırsatı da yakaladılar. Tüm finalistler ABD’de bulundukları süre içinde vaka çalışmaları sırasında juride bulunan üst düzey 3M yöneticileriyle bir araya gelerek sohbet etme ve aldıkları geri bildirimlerle kendilerini geliştirme olanağı da buldular.

📆 19 Ağustos 2015 Çarşamba 13:23   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR