MENÜ ☰
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Manşet, Toplum, Tuzla » 7 Ve 9 Yaşındaki Kardeşler Tuzla Sokaklarına Koronavirüs Afişi Asıyor
7 Ve 9 Yaşındaki Kardeşler Tuzla Sokaklarına Koronavirüs Afişi Asıyor

Tuzla Aydınlı Mahallesi’nde oturan 7 yaşındaki Ayşe ve 9 yaşındaki Gözde kardeşler, Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen okullarına tekrar gidebilmek için Tuzla sokaklarına insanların Koronavirüs salgınına karşı nasıl korunmaları gerektiğini anlatan ve kendi hazırladıkları afişleri asıyorlar.

Tuzla’da Aydınlı Mahallesi’nde oturan 7 yaşındaki Ayşe ve 9 yaşındaki Gözde kardeşler, evlerinin balkonunda otururken insanların maske takmadığını gözlemlediler. Bunun üzerine 9 yaşındaki Gözde, kardeşini de yanına alarak Koronavirüs salgını konusunda vatandaşları bilgilendirmeye karar verdiler.

Kendi elleriyle yazdıkları Koronavirüs salgınından korunmanın yollarını anlatan 14 kural ve çeşitli resimler ile afişler hazırladılar. Hazırladıkları afişleri de Aydınlı Mahallesi’nin en işlek caddelerinden olan Gürpınar Caddesi üzerinde bulunan ve insanların görebilecekleri yerlere astılar. İki küçük kız kardeş, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’dan hazırladıkları afişleri billboardlara asmasını ve daha fazla vatandaşa ulaşmasını istiyorlar.  

“OKULA GİTMEK İÇİN AFİŞLER HAZIRLADIK”

Gözde Düzdoğan okula gitmek için afişler hazırladıklarını belirterek” Biz kâğıtlar hazırladık. Bugün onları yapıştırdık.  Mesafe, temizlik, hijyen ve 14 kural gibilerinden. Onları yapıştırdık. Annem bize denizyıldızı diye bir tane masal anlattı. Böyle bir şey yapmak oradan aklımıza geldi. Biz bir kere balkonda oturuyorduk. İnsanların maske takmadığını gördük ve üzüldük. Bizim eğitimimizde de kesilmişti. Okula da gidemiyorduk. Bizim de böyle bir şey yapmak aklımıza geldi. Ayşe gel dedim böyle kağıtlar hazırlayalım. O da ‘Tamam’ dedi. Bu şekilde başladık” dedi.

“OKULLARIMIZ AÇILSIN BAŞKA BİR ŞEY İSTEMİYORUZ”

Büyüklerinden isteklerini sıralayan Gözde,” Maskelerini takmalarını, mesafelerini korumalarını ve hijyenlerini korumalarını istiyorum. Okulumuzu çok özledik.  Önce açıldı, sonra kapandığı için bizim de içimizde bir kıpır toplamaya başladı. Biz de böyle bir şey yaptık. Büyüklerimiz maskelerini taksınlar, mesafelerini korusunlar okullarımız açılsın Koronavirüs bitsin başka bir şey istemiyoruz” dedi.

“BAŞKAN YAZICI’DAN BİR İSTEĞİMİZ VAR”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’dan istekleri olduğunu söyleyen Gözde, “Ben Şadi Yazıcı’dan sadece bunları tabelalara asmasını istiyorum. Tabelalara assın ki herkese yayılsın. Biz bu şekilde küçük küçük asıyoruz ama onlar aslında daha da büyüdüklerinde hijyen, mesafe ve temizlik yoldan geçen herkes bunu görebilecek ve vakalar ve ölüm sayılar azalacak” dedi.

Galeri
📆 31 Ocak 2021 Pazar 15:47   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR