MENÜ ☰
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Eğitim, Genel, Kartal, Manşet, Toplum » Ahmet Şimşek; “Allah ayırmadıkça beraberiz.”
Ahmet Şimşek; “Allah ayırmadıkça beraberiz.”

Kartal’da 33 yıldır eğitim hizmeti veren, bu güne kadar vatanına, milletine hayırlı, bayrağına, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı on binlerce öğrenci yetiştiren Ahmet Şimşek Koleji ile ilgili son zamanda ortaya atılan iddialara tokat gibi yanıt geldi. Kolejin Kurucusu Ahmet Şimşek öğrencilere seslenerek, “Bu yuvanızı devretme, kapatma veya satma gibi tekliflere katiyen bir rızam ve niyetim yoktur. Dünyaları verseler buna yanaşmayacağımı bilmenizi isterim. Bu kutsal yuvanız dünya durdukça duracak, siz gençliğe aralıksız hizmet edecektir. Allah ayırmadıkça beraberiz.” dedi.

“Bu yuvanın gerçek sahipleri sizlersiniz.”

Öğrencilerle yaptığı toplantıda, Ahmet Şimşek Koleji hakkında çıkan iddiaların ve dedikoduların asılsız olduğunu, bunların kıskançlıktan, düşmanlıktan ve gayri yasal sebeplerden kaynaklandığını dile getiren Ahmet Şimşek yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Çok sevgili öğrencilerimiz, canımız kadar sevdiğimiz gençlerimiz. Okuduğunuz, istikbalinizi hazırladığınız bu okulun, bu yuvanın gerçek sahipleri sizlersiniz. Bu eğitim kurumunda sizlere hizmet etmekle gurur duyuyoruz. Sizlerle öğünüyoruz, sizleri hayata hazırlamakla, yetiştirmekle mutluyuz, sevinçliyiz. Sizlere çok değer verdiğimizden, kendimizi sizlere sahip olmaya mecbur hissediyoruz. Çünkü, sizler vatana, ulusa, ailenize hayırlı birer büyük insan olarak yetişmek için bir araya gelmiş ve bu kutsal yuvada toplanmış bulunuyorsunuz, çalışıyorsunuz, didiniyorsunuz, okuyorsunuz, yeteneğinize göre etkinliklere katılıyorsunuz.
Bu kutsal eğitim yuvasında sizlere hizmet görevini üstüne almış biz yöneticilerinizin, öğretmenlerinizin, hizmetlilerinizin, görevlerini mükemmel yerine getirmek için gayretlerini esirgemediklerini, içten çalıştıklarını bilmelisiniz. El ele verdik, kaderimiz, niyetimiz, gayemiz tektir. Şu halde birleşip kenetlenmemiz lazımdır. Bir akrabadan, bir arkadaştan, bir dosttan daha fazla ileri gitmemiz, kaynaşmamız gerekmektedir. Sevgide, saygıda, birbirimizi kollamakta, birbirimize yardımda, paylaşmada, sahiplenmekte birleşmeliyiz. Dedikodudan, yalandan, iftiradan, kavgadan, husumetten, kinden uzak durup, iyi bir insan olmalıyız. Hedefiniz, dersler ve derslere odaklanmak, en baş göreviniz olacaktır. Siz sevgili gençlerimiz iyiyi, kötüyü ayırma zekasına erişmiş, daima iyiden yana, kötülükten uzak olduğunuza bütün kalbimizle inanıyoruz. Sizlerle birlikte mutlu oluyoruz. Sesleriniz, yüzleriniz, sevinçleriniz, hareketleriniz, çığlıklarınız bize hayat veriyor. İçinde okuduğunuz ve yaşadığınız bu okulunuz dünya durdukça sürekli sizlere hizmet edecek, siz mezun olduktan sonra da kutsal görevine devam edecektir.
Maalesef son zamanlarda bu kutsal okulunuz hakkında çıkarılan dedikoduların kıskançlıktan, hasetten, düşmanlıktan ve gayri yasal sebeplerden olduğunu biliniz ve inanınız. Kurucusu ve sahibi olduğum bu yuvanızı devretme, kapatma veya satma gibi tekliflere katiyen bir rızam ve niyetim yoktur. Dünyaları verseler buna yanaşmayacağımı bilmenizi isterim. Bu yuvanız dünya durdukça duracak, siz gençliğe aralıksız hizmet edecektir. Allah ayırmadıkça beraberiz. Sevgili gençler, yuvanızda huzurlu ve başarılı olmanızı temenni eder, gözlerinizden öperim.”

📆 19 Şubat 2018 Pazartesi 16:14   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR