MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Aralık 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Eğitim, Kartal, Manşet, Toplum » Ahmet Şimşekli öğrenciler “Çanakkale Geçilmez!”
Ahmet Şimşekli öğrenciler “Çanakkale Geçilmez!”

Ahmet Şimşekli öğrenciler; “Çanakkale Geçilmez!”

 
Çanakkale Zaferi’nin 102. Yılı kapsamında, Ahmet Şimşek Koleji’nde bir dizi tören düzenlendi. Konferans Salonunda gerçekleştirilen törenlerin sabah bölümünde Anadolu Lisesinin hazırladığı program, öğleden sonra da Ortaokul tarafından hazırlanan program gerçekleştirildi. Törenleri aileler de izledi.

 
Üzüm hoşafı ikram edildi.

 
Ahmet Şimşek Anadolu Lisesinin hazırladığı 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Çanakkale Zaferini kutlama programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Anadolu Lisesi Müdürü Bora Esin’in yaptığı konuşmanın ardından sahneye çıkan 11-F sınıfı öğrencileri Doğa Coşkun ve Bedirhan Oğur, “Çanakkale” isimli şiiri okudular. 12-B sınıfı öğrencisi Kerem Even’in Çanakkale Savaşını anlatan konuşmasından sonra da Tarih Öğretmeni Mesut Kırkgöze ile 12-A sınıfı öğrencisi Nebi Ruşen Elpen’in birlikte hazırladığı “Geri dönmeyi düşünmediler” isimli video gösterimi yapıldı. Atatürk ve Seyit Onbaşı’nın karşılaşmasının anlatıldığı drama gösterimi ve Yabancı Diller Bölümünün hazırladığı kısa film gösterimiyle devam eden tören, Müzik Öğretmeni Yeşim Gamze Şimşek yönetimindeki okul korosunun seslendirdiği şarkı ve türkülerle sona erdi. Törenin ardından da Çanakkale’de savaşan askerleri anmak ve anlamak için yemekhanede üzüm hoşafı ikram edildi.

 
Duygulu anlar yaşandı.

 
Ahmet Şimşek Ortaokulu tarafından hazırlanan, sunuculuğunu Türkçe Öğretmeni Hüseyin Bayansal’ın yaptığı öğleden sonraki tören ise İlkokul-Ortaokul Müdürü Hasan Delikenli’nin konuşması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından da Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Hasan Töre ve Hasan Bereketli’nin anlatımıyla “Çanakkale Zaferi ve Kınalı Ali” konulu video gösterimi yapıldı. 3-D sınıfı öğrencisi Yudum Gül Yılmaz ise, “Dur Yolcu” isimli şiiri İngilizce okudu. Yetenek Akademisi Drama takımı öğrencilerinin gerçekleştirdiği “Çanakkale Zaferi” konulu drama gösterisiyle devam eden törende, “Çanakkale Zaferi” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller de dağıtıldı. Zaman zaman duygulu anların yaşandığı tören, 5. ve 6. sınıf öğrencilerinden oluşan ortaokul korosunun seslendirdiği şarkılarla sona erdi.

“Sizler asil bir milletin evlatlarısınız.”

 
Törende yaptığı konuşmada Çanakkale Zaferi’nin önemini anlatan Kolejin Kurucusu Ahmet Şimşek, “Sizler asil bir milletin evlatlarısınız. Bu gün hepimiz için çok anlamlıdır. Bu günü Türk çocukları olarak, Atatürk’ün çocukları olarak kutluyoruz ve Çanakkale’de vatanı, milleti için çekinmeden can veren yüz birlerce şehidimizi saygıyla anıyoruz. Biz bu savaşta Türklüğü, ne kadar asil bir millet olduğumuzu, vatan için, millet için nasıl şehit olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik. Sizlerden ricam, nasıl bir milletin evladı olduğunuzu unutmayın.” dedi.

Galeri
📆 17 Mart 2017 Cuma 18:54   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR