MENÜ ☰
ARTDUŞ
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
.
İstanbul 34 Gazetesi » Eğitim, Genel, Manşet, Toplum » Ahmet Şimşekli Öğrenciler Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftasını Kutladılar.
Ahmet Şimşekli Öğrenciler Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftasını Kutladılar.

Ahmet Şimşek Koleji İlkokulu ve Anaokulu öğrencileri Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftasını çeşitli etkinliklerle kutladılar. Etkinlikler sırasında öğrencilere tutumlu olmanın, yatırım yapmanın, yerli malı kullanmanın ve bilinçli tüketici olmanın önemi anlatıldı.

Kutlama etkinlikleri kapsamında sınıflarını zevkle süsleyen, evlerinden getirdikleri ürünleri, yiyecekleri sergileyerek arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle paylaşan ve konferans salonunda düzenlenen törenlere coşkuyla katılan öğrenciler hem haftanın önemini kavradılar, hem de doyasıya eğlendiler.

“Yerli malı kullanmanın önemini anlattık.”

Ahmet Şimşek Koleji İlkokul Müdür Yardımcısı Tuncay Kafadar Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftasıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Kutlamalar sırasında öğrencileri yerli malları kullanmaya teşvik ettik. Öğrencilerimizi yerli malları kullanımına yönlendirmenin yanında, tüketim alışkanlıkları konusunda da bilinçlendirdik. Onlara tutumlu olmanın, ihtiyaçlarından fazlasını artırmanın, gereksiz harcamalardan kaçınmanın ve alışverişlerde yerli ürünleri kullanmanın önemini anlattık. Konferans salonunda düzenlediğimiz etkinliğimizde ise öğrencilerimiz şiirler okudular, drama ve özlü sözlerle günün önemini vurguladılar. Öğrencilerimizin sergilediği gösteriler büyük beğeniyle izlendi.”

📆 20 Aralık 2017 Çarşamba 15:43   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR