MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Aralık 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Eğitim, Genel, Kartal, Manşet, Toplum » Ahmet Şimşek’te Bilim Şenliği Başladı.
Ahmet Şimşek’te Bilim Şenliği Başladı.

Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi öğrencileri, Fen Bilimleri derslerinde öğrendiklerinden yola çıkarak ders dışı zamanlarda ürettikleri 100’den fazla projeyi Fen Bilimleri şenliğinde sergilediler.

 
Okul lobisinde kurulan stantlarda sergilenen projeler, açılış töreninin ardından izleyicilerle buluştu. Fen Bilimleri Şenliğinde sergilenen projeler arasında Denizaltı projesi, Su arıtma sistemi, Tesla projeleri ve Lamba deneyleri dikkat çekti.

 
“Sizlere güveniyorum.”
Bilim Şenliği için düzenlenen törende konuşan Okul Kurucusu Ahmet Şimşek, “Her yönden mükemmel yetişmiş öğrencilerimizin böyle güzel çalışmalarını görmek bizleri gururlandırıyor. Sizler mükemmel ve zeki insanlarsınız. Pozitif bilime önem veriyorsunuz. Ailelerinize, vatanınıza ve milletinize layık insanlarsınız, sizlerle iftihar ediyoruz. Bu gün sergilediğiniz çalışmalarınız her şeyi açıkça gösteriyor. Gelecekte en iyi mesleklere sahip olacaksınız ve ülkemizi dünyaya tanıtacaksınız. Sizlere güveniyorum.” dedi.

 


“Özenle hazırlandılar.”
Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Fen Bilimleri Bölüm Başkanı Latif Gündüz de yaptığı açıklamada, “İki gün sürecek olan bu etkinliğimiz, bir yıl boyunca yaptığımız çalışmaların göstergesidir. Öğrencilerimiz, öğretmen arkadaşlarımızın gözetiminde özenle hazırlandılar ve güzel şeyler sergilediler.” dedi.
“Bizlere gurur yaşattılar.”
Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Müdürü Bora Esin ise bilim şenliğiyle ilgili konuşmasında şunları söyledi; ”Her yıl olduğu gibi bu öğretim döneminin sonunu da Fen Bilimleri şenliğiyle tamamladık. Öğrencilerimiz harika bir etkinlik düzenlediler ve bilimsel projelerini sunarak bizlere gurur yaşattılar. Fen Bilimleri şenliğimiz, öğrencilerimize verdiğimiz eğitimin ne seviyede olduğunu göstermektedir ve öğrencilerimizin neler elde ettiğini ortaya koymaktadır. Öğrencilerimiz bu çalışmalarla, beyinlerinde derslerin bir yansımasını elde ediyorlar ve bu sayede dersleriyle daha iyi iletişim kurabiliyorlar. Bu da onların daha çok girişken olmasına, bilime inançlarının artmasına sebep oluyor. İnanıyorum ki, bundan sonraki yıllarda gerçekleştireceğimiz şenliklerimiz çok daha iyi seviyelere gelecektir.”

Galeri
📆 18 Mayıs 2017 Perşembe 08:50   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR