MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Eylül 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Eğitim, Manşet, Toplum » Ahmet Şimşek’te ilk ders 15 Temmuz.
Ahmet Şimşek’te ilk ders 15 Temmuz.

Ahmet Şimşek Koleji’nde velilerin de katılımıyla düzenlenen açılış töreninin ardından 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı başladı. Törende yapılan konuşmalarda 15 Temmuz vurgusu yapıldı.
Okul terasındaki bahçede düzenlenen yeni eğitim öğretim yılı açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Anasınıfı ve ilkokul öğrencilerinin sınıflara yerleştirilmesinin ardından devam eden etkinlikte günün önemini anlatan konuşmalar yapıldı. Konferans salonundaki ilk derste ise, “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” konularını kapsayan slayt gösterimi gerçekleştirildi. Okulda ayrıca, “15 Temmuz” temalı panolar hazırlandı.

 
unnamed-13
“Dediğim çıktı. Yolunuz Atatürk’ün yolu olmalıdır.”
2016-2017 Eğitim Öğretim yılı açılış töreninde yaptığı konuşmada kolejin kuruluşunun 30. yılını yaşadıklarını ve bundan çok mutlu olduklarını dile getiren Ahmet Şimşek, konuşmasında 15 Temmuz’a da vurgu yaparak; “Sevgili öğrenciler, yolunuz Atatürk’ün çizdiği yol olacak. Bakın daha birkaç ay önce bu ispatlandı. Demek ki bu vatanı ve bayrağı sevince, Atatürk’e inanınca, Atatürk’ün çizdiği yoldan gidince vatan kurtuluyormuş, bu vatanı kimse elimizden alamıyormuş. Ben 30 yıldır yaptığım bütün konuşmalarımda Atatürk ilke ve inkılaplarından ayrılmayın, Atatürk’ün yolundan ayrılmayın, cemaatlere, irticacılara kanmayın diyordum. Bakın dediğim çıktı ve 15 Temmuz’u yaşadık.” dedi.
“Kendimi sizlere adadım.”
Konuşmasına öğrencileri çok sevdiğini ve onları özlediğini belirterek başlayan Ahmet Şimşek şunları söyledi; “Canımızdan çok sevdiğimiz sevgili öğrencilerimiz, çok şükür sizlere kavuştuk. Bu kurum sizlerle var, sesiniz çınladıkça dünyanın en güzel melodisi çalıyor gibi hissediyorum. Çünkü ben kendimi sizlere adadım. Bizim gayemiz çağın gerektirdiği en son imkanları kullanarak yeni, modern, kolay eğitim sistemini uygulayarak sizleri mükemmel yetiştirmek, bu kutsal eğitim yuvasında kardeşçe, hep birlikte, sevgi, şefkat ve saygı yumağı içerisinde yetişmenizi sağlamaktır. Sizlere bunu temin edebilirsek ve sizler de bu vasıflara sahip olursanız vatanınıza, milletinize ve ailelerinize hayırlı insanlar olursunuz. Atatürk, ‘Sahip olduğunuz kudret, damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur.’ diyordu. Sizler asil kanlı bir milletin evlatlarısınız. Çünkü bu millet, geçmişte olduğu gibi daha birkaç ay önce de tankların altına yattı, tüfeklere göğüs gerdi, vatanını korudu. Sizler, bu kutsal vatanı kurtaranlarla aynı asil kanı taşıyorsunuz. İnanıyorum ki yarın da bu vatana hain eli değse, o eli kırarsınız. Ben sizin başınızdayım, sizler de evlatlarım olarak benim gibi düşünün. Göreceksiniz ki başaracaksınız ve büyük adamlar olacaksınız. Tarihinizi iyi okuyun. Türklüğü dünyaya tanıtmak siz gençlerin görevidir. Ben sizlere kefilim, beni mahcup etmeyin. Yeni eğitim yılımız tüm ulusumuza ve milletimize hayırlı olsun.”
“Birey güçlendikçe devletler de güçlüdür.”
Ahmet Şimşek Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Hasan Delikenli de törende yaptığı konuşmada, “Okul bir vatanın çiçek ve meyve bahçeleridir. Bu bahçelerde çocuklar varsa o ülke hayattadır ve ülkenin geleceği vardır. Büyük Atatürk, ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ demişti. Bizler de bu bilinç içerisinde, gayret ve inançla öğrencilerimize hizmet edeceğiz. Birey güçlendikçe devletler de güçlüdür. Hiçbir birey başka bir bireyin kontrolü altında olamaz, esiri olamaz. 15 Temmuz’da acı ve karanlık bir tablo gördük ama demokrasiye inanmış vatan evlatları canı pahasına ülkemizi gayri meşru kuruluşlara ve terör örgütlerine teslim etmediler. Bizim gençliğimiz de ne pahasına olursa olsun ülkemizi karanlık güçlere teslim etmeyecekler. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize güveniyoruz. Yeni dönem hepimize hayırlı olsun.” dedi.
“Bu ülke kimsenin vesayeti altına girmeyecektir.”
Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Müdürü Bora Esin ise konuşmasında, “Sevgili gençler, bu gün sizler için yeni bir başlangıçtır. İşiniz zor ama bizler her zaman size destek için hazırız. Gelecekte bireysel ve ulusal başarımız her şeyin üzerindedir. Bu bağlamda ulu önderimiz Atatürk’ün söylediği; ‘Ben manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma ve hiçbir donmuş, kalıplaşmış kural bırakmıyorum.’, ‘Şimdiye kadar milletimizin başına gelen bütün felaketler kendi talih ve geleceklerini başka birinin eline terk etmesinden kaynaklanmıştır.’ Sözlerine dikkat çekmek isterim. Kaderini başka milletlere bırakan, gücü, kuvveti kendisinde toplamak ve halkı gütmek isteyenlere bırakan halkın başına neler gelebileceğini 15 Temmuz akşamı bir kez daha gördük. Bu ülke öyle kolay kolay kimseye teslim olmayacaktır. Çünkü ulu önderimiz bu ülkeyi siz sevgili Türk Gençlerine emanet etti. İşte bu yüzden bu ülke kimsenin vesayeti altına girmeyecektir. Atatürk siz gençlerin fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir nesil olmanızı istemişti. Yeni öğretim yılında öyle bilgiyle donanın ki fikriniz hür olsun, kimse sizi kandırıp yolunuzdan çevirmesin. Birlik, beraberlik ve sevgiyle dolu olun ki vicdanınız hür olsun. İyiliklerle, bilgiyle donanın ki sezginiz, irfanınız hür olsun.” dedi.
“Müsterih olunuz, evlatlarınız emin ellerdedir.”
Öğrencilere başarılar dileyerek sözlerine başlayan Ahmet Şimşek Koleji Genel Eğitim Öğretim Yöneticisi Yasemin Kumral Şimşek ise şöyle konuştu; “Bu güzel günde tekrar bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Değerli kurucumuzun kanatları altında bir seneyi daha idrak ediyoruz, bunun mutluluğu yüreklerimizi coşturuyor. Sevgili öğrenciler size çok iş düşüyor. Sizlere öğretilenleri ne kadar çok ciddiye alırsanız geleceğinizi o kadar değerli kılacaksınız. Sevgili öğretmenler, sizler birer heykeltıraşsınız. Elinizde dünyanın en kıymetli varlıkları var, çocukların içinde gizli kalmış büyük yeteneklerini ortaya çıkaracaksınız. Değerli velilerimiz, müsterih olunuz, evlatlarınız emin ellerdedir. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum ve başarılı bir yıl diliyorum.

Galeri
📆 20 Eylül 2016 Salı 09:19   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR