MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » Altınok’tan Rahmi Turan’a Açıklama
Altınok’tan Rahmi Turan’a Açıklama

Sözcü Gazetesi’nde yazan Rahmi Turan’ın ‘İstanbul Kartal’daki Atatürk Bulvarı’nın adı ‘Egemenlik Bulvarı olarak neden değiştirildi’ şeklinde ki haber şu şekildedir;

Okurlarım şikayet etmiş ben de dün yazmıştım.
İstanbul Kartal’da Karlıtepe Mahallesi^ndeki ” Atatürk Bulvarı” nın adı ”Egemenlik Bulvarı” olarak değiştirilmişti.
Kartal’da CHP’li bir belediye ve CHP’li bir başkan varken, bu nasıl olabilirdi? Bölge halkı gibi ben de bunu CHP’ye yakıştıramamıştım. Oysa durum farklıymış..
Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz ” Bu değişim bizim tarafımızdan değil, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı” dedi ve bana belgesini gönderdi. Belgede 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu’nun 7/g maddesine göre ” Atatürk” adını İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin değiştirdiği ve İstanbul Valisi’nin de bunu onayladığı görülüyordu. Atatürk düşmanlığı yapan, AKP’nin çoğunlukta olduğu Büyükşehir Belediyesi idi, ancak halk bunu bilmediği için fatura Kartal’a çıkmıştı.
Kartal Belediye Başkanı Dr. Altınok Öz ” Ben Atatürk’ü çok seviyor ve büyük liderimizin adının korunması için var gücümle çalışıyorum. Nefes aldığım sürece de çalışmaya devam edeceğim.” diyerek Atatürk sevgisini belirtti.

📆 27 Ağustos 2015 Perşembe 10:22   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR