MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » ASİAD’da görev değişimi..
ASİAD’da görev değişimi..

Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ASİAD) 14’üncü Olağan Genel Kurulu’nda Barış Aydın, Başkanlık görevini Eda Ersoy’a devretti.

 

Barış Aydın: “ Genç arkadaşlarımın bayrağı daha da ileri götüreceğini biliyor, ülkemiz için diğer STK’larla kol kola önemli hizmetler vereceklerini düşünüyorum.”

 

Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ASİAD) iki dönem Başkanlığını yapan Barış Aydın, bu görevi Eda Ersoy’a devretti.

 

ASİAD’ın 14’üncü Olağan Genel Kurulu, ASİAD Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Genel kurula; Başkan Barış Aydın ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Genel kurul kapsamında yapılan seçimlerde daha önce başkanlığı devredeceğini açıklayan Barış Aydın aday olmazken, halen Genel Sekreter olarak görev yapan Eda Ersoy, tek aday olarak seçime girdi. Eda Ersoy Başkanlığında seçilen yeni yönetim kurulu, kendi arasında görev dağılımı yapacak.

 

Barış Aydın: “Genç arkadaşlar sinerji oluşturacak, bayrağı daha yukarılara taşıyacak”

ASİAD Başkanlığı yanı sıra daha önce iki dönem TÜGİAD Ankara Şube başkanlığı da yapan Barış Aydın, görevi sürdürmesi konusunda yoğun istekle karşılaştı. Genel kurulda yaptığı konuşmada, “genç arkadaşlarına yol açmak için” aday olmadığını ifade ederken, bunun bir bayrak yarışı olduğunu vurguladı ve şöyle konuştu:

“Gerek Tügiad Ankara Başkanlığı yaptığım dönem, gerekse ASİAD Başkanlığı dönemim sonrasında arkadaşlarım teveccüh gösterdi ve devam etmemi istedi. Ancak genç arkadaşlarımın sinerji oluşturarak devraldıkları bayrağı daha da ileri götüreceklerine inancım tam. 15-16 yıldır sivil toplum kuruluşlarında aktif görev almış, yetkili organlarında çalışmış bir kardeşiniz olarak yenilikçi ruhun sizlerle devam edeceğini bilmenin gönül rahatlığını yaşıyorum. Her zaman yanınızda ve sizlerle olacağım. Görev alan arkadaşlarımın şehrimize, ülkemize çok faydalı çalışmalar yapacağını biliyor ve hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

Kurucu Başkan Veli Sarıtoprak önderliğinde, kurulduğu 1989 yılından bu yana ASİAD’ın başarılı çalışmalar yaptığını anlatan Aydın, Ankara’da faaliyet gösteren işadamlarınca ilk sırada tercih edilen bir sivil toplum örgütü olduğunu vurguladı. Aydın, bölgesel ve ulusal anlamda temsil yeteneği kabul edilmiş ASİAD’ın, sahip olduğu işbirliği ve iletişim ağı sayesinde düşünce ve hareket birliği oluşturmuş, gündeme yön vermede söz sahibi bir kuruluş olduğuna işaret etti. Aydın, sahip olduğu etkin temsil gücü ile ülke sorunlarına çözüm üreten ASİAD’ın, bundan sonra da gündem hakkında kamuoyunu bilgilendirmeye, sürdürülebilir kalkınma için yönetim kademesindeki karar vericilerin stratejilerini etkilemeye etkin biçimde devam edeceğini, bunun yanında sosyal sorumlulukta da aktif olacağını kaydetti.

ASİAD’ın 26 yıllık tarihi boyunca sadece Başkentli sanayici ve işadamlarına hizmet vermekle sınırlı kalmadığını, yurt genelindeki diğer derneklere de yol gösterici olduğunu kaydeden Aydın, şunları söyledi:

“ASİAD, bünyesinde birbirinden farklı mesleki ve bireysel farklılıklar taşıyan çok kıymetli bireyler barındırıyor. Bu, ASİAD’ın zenginliği… Bu zenginliği, birbirini destekleyen hamleler yanında yerel ve genel yöneticiler, diğer sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, iş dünyası, kanaat önderleri ile el birliği içinde önemli projeler için değerlendirecek; vatana millete hizmet noktasında önemli katkılar sunacaktır.”

Barış Aydın Onursal Başkan

ASİAD Başkanlığı’na seçilen Eda Ersoy da konuşmasında, daha önce görev yapan Başkan ve yönetim kurulu üyelerine ülke ekonomisi ve iş dünyasına katkılarından dolayı teşekkür ederken, yeni dönemde ASİAD vizyon ve misyonu doğrultusunda bayrağı daha yükseklere dikmek için tüm güçleri ile çalışacaklarını söyledi. Ersoy, “ Asiad’ın 14. Dönem Yönetim Kurulu tarafından verilen bu görevi yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte en iyi şekilde yerine getirmek için büyük çaba sarfedeceğiz. Değerli Başkanımız Barış Aydın, uzun yıllar pasif halde varlık gösteren ASİAD’ı çok önemli bir yere taşımıştır. Onun önderliğinde yapılan çalışmalar sayesinde gündemi belirleyen, söz sahibi olan ASİAD, Ankara ve Türkiye’nin kalkınması için önemli çalışmalara imza atmıştır. Gerek projelerimiz, gerekse başkanımızın da çok önem verdiği sosyal sorumluluk konularında daha da aktif olacak, onun açtığı yolda bayrağı daha da yukarılara çıkaracağız. Ayrıca ASİAD’ın ilk kadın başkanı olarak bu sorumluluğu daha fazla hissediyor, yönetim kurulu ve tüm üyelerimizle önemli hizmetler yapacağımızın sözünü veriyorum.”

Barış Aydın İsmi Bir Markadır

Eda Ersoy; konuşmasının ardından, Asiad’ı kendi ismi gibi önemli bir marka haline getiren, Barış Aydın’ı onursal başkan olarak görmek istediklerini ifade eden yeni başkan Eda Ersoy, Aydın’dan her zaman yanlarında olacağı sözünü aldı.

Eda Ersoy Kimdir:

2002 yili Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarim ve Mimarlik Fakültesi mezunu Eda Ersoy, Ersoy Însaat ve kurucusu oldugu, mimari proje ve musavirlik hizmeti veren YYK Mimarlik firmalarinin sahibidir. Ulusal ve uluslararasi bircok onemli projeye imza atan Ersoy , 1976 Ankara dogumludur. 1989 yilinda kurulan Asiad’in en genc ve ilk kadin baskani olmustur.

📆 16 Haziran 2015 Salı 10:58   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR