MENÜ ☰
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Aşkın Bir “Şiddet” Hali
Aşkın Bir “Şiddet” Hali

Aklından sık sık “acaba sevgilim buna kızar mı?” sorusu geçiyor. Sevgilin senden izin almadan telefon ya da bilgisayarını karıştırıyor “O kim seni ‘like’lamış!” diye kızdı. Peki bu sevgi mi, şiddet mi? Tam da 14 Şubat Sevgililer Günü gelmişken bunları konuşmanın sırası mı? Evet sırası…

Seven kıskanır mı? Aşk yıkıcı mıdır? Sevgiliniz sizi düşündüğü için mi sürekli ne yapmanız gerektiğini söyler? Sevgi her konuda sevgilinizi haklı bulmak mıdır? Şiddet sadece fiziksel mi olur? Güvenli ilişki nedir? Hayır diyemez miyim? Ve daha birçok soru… Bütün bu soruların yanıtları şiddet mi yoksa sevgi mi? Çok sayıda kadın, erkek arkadaşı tarafından şiddete maruz kaldığı halde yaşadıklarını şiddet olarak tanımlamakta zorluk çekiyor.

İkili ilişkilerde şiddet nasıl tanımlanır? Flört şiddeti nedir? Güvenli ilişki ne demek? Kadıköy Belediyesi Rasimpaşa Sosyal Hizmet Merkezi’nde düzenlenecek “Flört Şiddeti Farkındalık Atölyesi” ile bu sorulara yanıtlar aranacak. 14 Şubat Sevgililer Günü öncesi yapılacak atölyede toplumsal algılar tartışmaya açılarak, doğru bilinen inanışlar sorgulanacak. Atölyede toplumsal cinsiyet tanımı, güvenli ilişkinin ne olduğu ve şiddetin sadece fiziksel olmadığı anlatılacak.

En fazla 15 kişiyle yapılacak atölye 13 Şubat Salı saat 15:00’de başlayacak. Farkındalık atölyelerine rezervasyon yaptırarak katılmak mümkün.

Rezervasyon No: 0216 3491189 – 0216 4182175

Kadıköy Belediyesi Rasimpaşa Sosyal Hizmet Merkezi Rasimpaşa Mahallesi İskele Sokak No:2

RASİMPAŞA SOSYAL HİZMET MERKEZİ

Toplumun her kesimi için sosyo-kültürel faaliyetler, eğitim faaliyetleri, psikolojik ve hukuki danışmanlık, rehberlik ve yönlendirme, psiko-sosyal destek hizmetleri, farkındalık ve güçlendirme çalışmalarının yapıldığı merkez 25 Kasım’da açıldı.

Rasimpaşa Sosyal Hizmet Merkezi’nin bir katı özel olarak “Kadın Dayanışma” olarak planlandı. Burada, kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığa karşı kadınların desteklenmesi ve güçlenmesine yönelik çeşitli çalışmalar yapılıyor. Çeşitli atölye, etkinlik ile kadınların güçlenmelerinin desteklendiği merkezde hak temelli eğitim faaliyetleri, psikolojik ve hukuki danışmanlık gibi kadını her alanda destekleyen hizmetler veriyor. Merkezi konumda olması nedeniyle kadınların kolayca ulaşabilecekleri “Kadın Dayanışma” birimi hem bölge geneline, hem de İstanbul ölçeğinde hizmet veriyor.

Binada aynı zamanda çocukların zaman geçirebileceği bir çocuk oyun odası yer alıyor. Binaya çocuklarıyla gelen kadınlar etkinlik ve atölyelere katılırken ya da danışmanlık hizmeti alırken çocukları da bilişsel ve psiko-sosyal gelişimlerinin destekleneceği çocuk oyun odasında vakit geçiriyor.

Engelli bireylerin erişimine uygun olarak yapılan binada yaşlı bireylere ve yine toplumun her kesimine yönelik bilgisayar odası, serbest kullanım alanları, etkinlik odaları ve bir de kütüphane bulunuyor.

Fotoğraf Galerisi

 

BAŞKAN
Başkanın Özgeçmişi
Başkan İle Fotoğraflar
Başkana Mesaj
Başkanın Mesajı
Başkan İle Fotoğraflar
1.014.370 Takipçi
1430 Abone
202.154 Beğeni
67.895 Takipçi
Kadıköy’de Hayvanlar
Kadıköy’de Sağlık
Kadıköy’de Çocuklar
Kadıköy’de Gençler
Kadıköy’de Kadınlar
Kadıköy’de Sanat
Kadıköy’de Çevre
Engelsiz Kadıköy
Kadıköy’de Eğitim
Kadıköy’de Hayvanlar
Kadıköy’de Sağlık
PrevNext

Kadıköy BelediyesiTarihi Kentler ve Sağlıklı Kentler Birliği Üyesidir.
Başkan
Özgeçmiş
Başkandan Mesaj
Başkana Mesaj
Başkanla Foroğraflarınız
E-Belediye
İstek ve Şikayet
Online Kütüphane
Rayiç Sorgula
Vergi Borcu Ödeme
Evrak Takip
Ruhsat İzin Sorgulama
İletişim
Hasanpaşa Mah.
Fahrettinkerim Gökay Cad. No:2 Kadıköy-İstanbul
0 216 5425000
bilgi@kadikoy.bel.tr
Haberiniz Olsun
E-Postanızı Bırakın Biz Sizi Etkinliklerden Haberdar Edelim…

E-Posta Adresiniz
Kayıt Ol
Mobilde Kadıköy
© 2014 – Kadıköy Belediyesi Tüm Hakları Saklıdır.)
Gizle
Aykurt Nuhoğlu
Kadıköy Belediye Başkanı

📆 08 Şubat 2018 Perşembe 10:57   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR