MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Ataşehir, Genel, İlçeler, Manşet, Toplum » Ataşehir 4 Yeni Parka Kavuşuyor
Ataşehir 4 Yeni Parka Kavuşuyor

Ataşehir Belediyesi, ilçenin dört bir yanına yeni parklar kazandırma devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından sosyal yaşam alanlarını zenginleştirmek adına mahallelerde park ve çevre düzenlemesi çalışmaları yapılıyor.

Ataşehir Belediyesi bir yandan yeni parkların yapımına devam ederken diğer yandan da parkların revize çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Ataşehir parkları çocukların yanı sıra her yaştan vatandaşa hem spor yapma hem de dinlenme imkanı sağlıyor. Ataşehir Belediyesince 2014 yılında yapımına başlanan Örnek Mahallesi Ercüment Batanay Sokak Üzeri Parkı, Atatürk Mahallesi Meriç Caddesi 1-2 Parkı, Örnek Mahallesi Dr. Suphi Ezgi Sokak Parkı ve Barbaros Mahallesi Kızıl Begonya Sokak 1-2-3 Parkı hayata geçirilerek Ataşehir’e yeni bir soluk kazandıracak.

Park ve bahçeler gibi yeşil alanların, çocuk oyun gruplarının kent yaşamında önemli roller üstlendiğini belirten Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “İhtiyaç duyulan mahallerimizde park yapım çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Birçok mahallemizde zemin çalışması ve çocuk oyun grupları kurulumu yapıldı. Mevcut park ve bahçelerimizin bakımları ve düzenlemeleri ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızın en iyi koşullarda mutlu ve huzurlu bir şekilde bu parklardaki oyun alanları ve yeşil alanlardan yararlanabilmesi için çalışıyoruz. İlçemizin birçok noktasında farklı mahallerimizde yeşil alan çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Barbaros Mahallesi Kızıl Begonya Sokak 1-2-3 Parkı

Barbaros Mahallesi Kızıl Begonya Sokak üzerinde bulunan park alanları 10.215,51m² olup içerisinde; Basketbol Sahası, Futbol Sahası, 263,87² Çocuk Oyun Alanı, 72,12m² Açık Hava Spor Alanı, 327,53m² Animasyonlu, Fıskiyeli Süs Havuzu, 75,38m² Kademeli Süs Havuzu (denizatlı), 77,41m² Cafe ve 145m² Açık Oturma Alanı, 300m uzunluğunda Koşu Parkuru, Dinlenme Alanları, Yürüyüş Yolları, Ahşap Altıgen ve Sekizgen Kameriyeler yer alıyor.

Örnek Mah. Ercüment Batanay Sokak Üzeri Parkı

Örnek Mahallesi Ercüment Batanay Sokak üzerinde bulunan park alanı toplam 20.319,70m² olup içerisinde; Basketbol Sahası, Futbol Sahası, 752m uzunluğunda Bisiklet Parkuru, 758m uzunluğunda Koşu Parkuru, 238,08m² Çocuk Oyun Alanı, Açık Hava Spor Alanları, 247m² Süs Havuzu, Evcil Hayvanları Gezdirme Alanı, Makine Dairesi, Su Deposu, 2 adet Ahşap Köprü, Dinlenme Alanları, Yürüyüş Yolları, 2 adet Sekizgen ve 4 adet Altıgen Ahşap Kameriye yer alıyor.

Atatürk Mahallesi Meriç Caddesi 1-2 Parkı

Atatürk Mahallesi Meriç Caddesi üzerinde bulunan park alanları 10.719,51m² olup içerisinde; Basketbol Sahası, Futbol Sahası, 526m² Kaykay Pisti ve Ekipmanları, 338m uzunluğunda Koşu Parkuru, 263,24m² Çocuk Oyun Alanı,176,24m² Köpek Gezdirme Alanı, Açık Hava Spor Alanları, 298,18m² Kaskatlı Gölet, Makine Dairesi, Su Deposu, Ahşap Köprü, Dinlenme Alanları, Yer Satrancı, Yürüyüş Yolları, 3 adet Sekizgen ve 3 adet Altıgen Ahşap Kameriye yer alıyor.

Örnek Mahallesi Dr. Suphi Ezgi Sokak Parkı

Örnek Mahallesi Dr. Suphi Ezgi Sokak üzerinde bulunan park alanı 1.099,51m² olup içerisinde;153,15m² Çocuk Oyun Alanı, 44,14m² Açık Hava Spor Alanı, Dinlenme Alanları, Yürüyüş Yolları,1 adet Altıgen Kameriye ve 1 adet Ahşap Gazebo yer alıyor.


atasehir-4-parka-daha-kavusuyor1

Galeri
📆 18 Ağustos 2015 Salı 13:20   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR