MENÜ ☰
.
Mart 2024
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Genel, Manşet, Toplum » Ataşehir Kitap Şenliği başladı
Ataşehir Kitap Şenliği başladı

Anadolu Yakası’nın en büyük kitap şenliklerinden Ataşehir Kitap Şenliği’nin bu yıl 2’ncisi gerçekleşiyor.

Gerçekleşen şenliğe katılan başta öğrenciler olmak üzere katılımcılar; onlarca yazar, yayınevi ve binlerce kitapla buluştu.

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öncülüğünde düzenlenen, organizasyonunu Eğitimevi’nin üstlendiği bu sene 2’ncisi gerçekleşen Ataşehir Kitap Şenliği başladı. Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, şenlikle ilgili, “Yaklaşık 200 bin eser, 200’e yakın yayınevi, onlarca yazar ve sanatçımız, çok sayıda katılımcılar bizim için çok heyecan verici bir etkinlik. Ama sizinle asıl paylaşmak istediğim bizim için heyecan verici olan çalışmamız ise ’Çınarın Gölgesinde’ projemiz’ diyerek Ataşehir eğitim ailesi olarak bizim hayalimiz. Gerçekleştirmeyi niyet ederek adım adım gerçekleştirdiğimiz bir proje. Nedir bu projenin özü? Okuma ve değerler eğitimi odaklı bir proje. Bu proje kapsamında biz öğrencilerimizle kitap okuyoruz. Öğrencilerimiz her gün bir saat kitap okuyor. Öğretmen eğitimlerimiz var. Öğretmenlerimiz başta olmak üzere okul müdürlerimiz de kitap okuyor. Ama tüm bu okumalar değer odaklı. Tüm bu çalışmalarımız değer odaklı çalışmalar. İnanıyoruz ki değer odaklı olmayan hiçbir çalışmanın katkısı ve anlamı yok. Biz ancak çalışmalarımızı değer odaklı yürütürsek bir anlam ifade eder. Bundan hareketle ‘Çınarın Gölgesinde’ üst ismi ile 2016-2017 de projemizi başlattık. Neden çınarın gölgesi? Çınar bizim medeniyetimiz, tarihimiz, kültürümüz. Bunların gölgesinde çalışacağız” şeklinde konuştu.

Eğitimevi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ali Ortadeveci, eğitime gönül vermiş birisi olarak, Türkiye’nin her yerinde kitaplarla, kitap severleri buluşturacaklarının sözünü verdi.

📆 12 Ekim 2017 Perşembe 22:39   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR