MENÜ ☰
.
Mart 2024
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » ”ATATÜRK’Ü HER 10 KASIMDA ANLAMAK”
”ATATÜRK’Ü HER 10 KASIMDA ANLAMAK”

Ulu önder Atatürkün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım Ülkemiz ve milleitmiz için büyük manevi değere sahiptir.1938 yılından beri, her 10 Kasım, Ata’mızı kaybetmenin verdiği büyük hüznün yanında, onu daha iyi anlamanın gereğinin ortaya konulması gereken bir gün olarak ta değerlendirilmelidir.

 

Bizler her 10 Kasım’ı, bıraktığı eserlerin izinde, ülkeyi daha da ileriye götürebilmek adına neler yapılabileceğinin ortaya konulması gereken bir gün olarak görmeliyiz. 10 Kasım’ı, Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere emanet ettiği bir gün olarak düşünmek, sanırım doğru bir yaklaşım olarak kabul görecektir.

Atatürk’ü anlamak onun fikirlerini çok iyi bilerek tatbik etmekten geçer. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulması bir devrin yeniden yazılmasıdır adeta. Yurdun dört bir yanı işgal altında inlerken, bağımsızlık ateşi hiçbir zaman sönmeyen Türk milletine önderlik yapan Atatürk, milletimizin esaret altında yaşamasını aklının ucundan bile geçirmeyerek, tarih sayfalarındaki, inancın zafere dönüştüğü, en büyük bağımsızlık savaşının mimarı olmayı hak etmiştir.

Atatürk devrimleri bugün bir çok ülkede örnek olarak kabul görmüş bir vaziyette ele alınmaktadır. Bağımsızlığını tam olarak kazanamamış bir çok ülkeye Atatürk devrimleri, ilham kaynağı olmaya devam etmektedir. Bütün bunlar Atatürk’ün evrensel bir dünya görüşünün mimarı olduğunu da göstermektedir.

Atatürk’ü her 10 Kasım’da daha iyi anlamak ve anlatmak hepimizin görevi olsun ki! Bizden sonraki nesillerimiz onu daha iyi anlasın.

Mustafa Kemal Atatürk’ü idrak etmek onun benimsediği düşünceleri uygulamakla olur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşu yeni bir dönem geçişin imzasıdır. Ülkenin her karışı yabancılar tarafınca kuşatılmış iken özgürlüğüne düşkün Türk milletine liderlik meydana getiren Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin esir yaşayamacağını bilerek öncülük yapmış olup ülkemizi mucize bir halde bağımsızlığına kavuşturmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk devrimleri günümüzde bir oldukça ülkede temsil sayılır. Bağımsızlığını kazanamamış bir fazlaca ülkeye Mustafa Kemal Atatürk devrimleri, örnek teşkil etmiştir. Bu sayede görülüyor ki Mustafa Kemal Atatürk internasyonal bir dünya görüşünün sahibidir.

Her Türk vatandaşının görevi Mustafa Kemal Atatürk’ü her 10 Kasım’da anmak ve anlamaktır ve sonrasında nesillere anlatmaktır.

Atamız:Bizde emek verdiğin bu yolda, asla durmadan yürüyeceğiz. Daimi hedefimiz ilkelerini korumak, devrimlerini sonsuza dek yaşatmak olacaktır.

Saygılarımla Nuray Yılmaz

 

📆 08 Kasım 2017 Çarşamba 23:03   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR