MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Kültür-Sanat, Magazin, Manşet, Toplum » AYSU BAL’IN YENİ ALBÜMÜ ”AŞKIN ELİNDEN” MÜZİK MARKETLERDE YERİNİ ALDI
AYSU BAL’IN YENİ ALBÜMÜ ”AŞKIN ELİNDEN” MÜZİK MARKETLERDE YERİNİ ALDI

Dida müzik etiketiyle piyasaya sunulan Türkü albümü yurt içinde ve yurt dışında yayınlanmaya başladı.

 

 

11665522_
Dinleyenlerinden tam not alan türkü albümü müzik payasasında yerini aldı. Yakında klipleride yayınlamaya başlayacak olan Aysu Bal sevenleriyle buluşmaya devam ediyor.

 


10429214_10152978888934192_3274749361592463632_n

Türk Halk Müziği sanatçıları arasında yükselmeye aday ve bu albümüyle bunu ispatlamış olan genç sanatçımız Aysu Bal gelecek vadeden türkücülerimizden.
Müzik eleştirmenlerince albümü ve sesi için tam not alan genç solistimiz ileride Türk Halk Müziği dalında çok iyi yerlere gelmeye aday.
Sıkılmadan defalarca dinleyeceğiniz bu albümün solisti Aysu Bal ile hoş bir sohbet gerçekleştirdik. Kartalda güzel bir mekanda yaptığımız söyleşide kendisine kendisi hakkında merak edilenleri sorduk oda bize açık yüreklilikle cevap verdi.

 

İlk olarak kendisine müziğe nasıl başladığını ve ailede başka müzisyen ve ses sanatçısı olup olmadığını sorduk;

 

Aysu hanım müziğe 13-14 yaşlarında Şahkulu Sultan dergahında Hasan Karayolun yönettiği koroda başladığını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti.

 

Şahkulu Sultan dergahının korosunda ilk olarak başladığım müzik yaşantıma , daha sonrasında bir kaç arkadaşımla beraber kurduğumuz grupla devam ettim.

 

Kurduğu553612_10151170147679192_458905338_nmuz grubumuzla Türkü barlarda ve düğün salonlarında çalışmaya başladık. Belediyelerin ve Derneklerin düzenlemiş olduğu etkinliklerde konserler verdik. Festivallere katıldık. Sonrasında kurduğumuz grubumuz dağıldı ve ben tek başıma müzk yaşantıma devam etmeye başladım. Ailemde başka müzkle uğraşan yok ama onların bana desteği herzaman olmuştur. Annem ve babam her zaman yanımda olup ellerinden geldikçe benimle beraber olmuşlardır.

 
İlk albümünüz mü bu çıkardığınız albüm yoksa daha öncesinde albüm çalışmanız var mı diye sorduk kendisine;

 

İkinci albümüm diye cevapladı ve devam etti yıllar önce yine bir albüm yapmıştım ama o zamanki yanlış seçimlerim yüzünde istediğim başarıyı elde edemedim. İlk albümümde sekiz yıl sonra şimdiki albümümü çıkardım Aşkın Elinden adını verdiğimiz bu albümümde daha profesyonel bir ekiple çalıştık ve çok güzel bir iş çıkardık. Yapım şirketimiz Dida müziğinde çok profesyonel ve titizlikle uğraş verdiği bu albümümden umutluyum. İlk izlenimler ve beğenilerinde olumlu yönde oluşu umutlarımı güçlendiriyor.

 

İkinci albümümde ailemin de desteği çok büyük gerek maddi gerekse manevi olmak üzere yanımda oldukları için onlara çok teşekkür ediyorum sevgili ailem iyi ki varsınız.

980519_10151604651194192_588539552_o

Kendinize örnek aldığınız bir sanatçı var mı diye sorduğumuzda;

 
Ben Amasya merzifonluyum ,İstanbulda büyüdüm ama ailemden aldığım terbiye gereği hala Anadolu kültürümüz yaşamaktayız. Türkü leri çok seviyorum örnek aldığım veya kendisi gibi olmak istediğim biri var mı sorusuna şöyle cevap verebilirim direkt olarak evet şu isim demiyeceğim ama dinlemekten zevk aldığım sanatçı büyüklerimiz var tabi , İlkay Akkaya, Oğuz Aksaç ilk akla gelen isimlerden ama dediğim gibi Müziği seviyorum ama Türkü dinlemesini ve elimden geldiğince söylemesini daha çok seviyorum.
İşimi severek yapıyorum ve dalımda ilerlemek istiyorum fakat hiç bir şey eskisi gibi değil maalesef.

 
Eskiden olduğu gibi albüm yapmak için yapım şirketleri peşimizde koşmuyor bizler albümün çogu masrafını karşılıyoruz. Malum tanınmış isimler dışında hiç bir yapımcı yeni bir sese yatırım yapma riskine girmiyor.

 
Kendi imkanlarımızla bir şeyler yapıp kendimizi ispatlar isek ne ala o zaman belki yapım şirketleri yeni seslere yatırım yapıyor.

229013_10151529987624192_1734976667_n
Durum böyle olunca bizlerin işleride daha zorlaşıyor. Yeni albüm yapmışsın klip yapacaksın para, hadi yaptın bir tv kanalında yayınlatacaksın oda para yani anlayacağınız kısacası albümün studyosundan , kaydından , etiketinden , kapağından herşeyine para harcamanız gerekiyor.

 
İyi bir sponsor bulursanız işl daha kolaylaşıyor ama bulamazsanız çok zor. Bu şartlar altında bir şeyler yapıp ortaya çıkarmak tamamen sevgi ve gönül işi bende işimi seviyorum ve gönülden bağlıyım.

 
Ben ünlü olmak stemiyorum İşimde başarılı bir sanatçı olmak istiyorum . Günlük şöhretler bana göre değil. Ben ailemle yaşıyorum. Az öncede dedim ya bizler Anadolu insanıyız yıllar önce İstanbul’a gelmiş olsak da hala geldiğimiz yerin kültürünü sürdürüyoruz.

 

 

52127_432134209191_6626407_o
Bu işin okulunu okumadım ama dışardan Şan dersleri aldım . Nota yazmasını ve okumasını biliyorum Kendimi geliştirmek için elimden geleni yapıyorum. Amatör kendimce yaptığım bestelerim var , Bağlama çalmayı öğreniyorum yani anlayacağınız ben Müziği , türkülermizi seviyorum ve bir gün bu dalda iyi bir yere gelmek istiyorum.

 

 

Aysu Bal yaşı genç ama sesi büyük dinlerken sıkılmadığınız , türküleri sevmeyene sevdireceğine inandığımız başarılı bir sanatçı adayımız.
Tabiri yerinde olursa soyadı gibi Bal tadında bir albüm çıkarmış olan bu sanatçı arkadaşımıza çıktığı bu yolda başarılar diler yeni Albümünün kendisine hayırlı gelmesini dileriz.

 

İstanbul34 gazetesi
Murat Karaca

Galeri
Etiketler:
📆 29 Ağustos 2015 Cumartesi 17:32   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR