MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum, Tuzla » Bahçıvanların Sertifikası Başkan Yazıcı’dan
Bahçıvanların Sertifikası Başkan Yazıcı’dan

Tuzla Belediyesi ve Tuzla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle Tuzla Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün 76 işçi personeline 720 saatlik bahçıvanlık eğitimi verildi. İşçiler, sertifikalarını Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın elinden aldı.

 


Tuzla Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde çalışan işçiler, ağaç bakımı, peyzaj, çim yapımı, budama, aşılama, toprak işleme, bitki koruma, toprak hazırlığı, sera yapımı ve tekniği, çevre koşullarının kontrolü, mevsimlik ağaç dikimi, toprak işleme alet ve makinelerinin kullanımı konularında teorik ve pratik eğitim aldı. Mesleki yetenek ve becerilerini geliştiren çalışanların sertifikaları, Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla verildi.

 

 

Çalışanlarımız Mesleki Bilgilerini Arttırdı

 
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, sertifika töreninde yaptığı konuşmada hizmet içi eğitim çalışmalarının önemine değindi. Çalışanların işinde sertifika sahibi olmasını onlara gelecekte de fayda sağlayacağını vurgulayan Başkan Yazıcı, “Bu iş yerel yönetimlerde bir mesleki edindirme ve mezuniyet tarzında bazı işlerin daha iyi yapılabilmesi, bu işlerin daha bilimsel uygulanması açısından hizmet içi eğitimleri önemsiyoruz. Çalışanı işinde sertifika sahibi yaparak “Ben bu işi yapabiliyorum” diyeceği duruma getirmenin bugünden ziyade gelecek için çok önemli olduğuna inanıyorum. Mesleğinizi pekiştirmek, yapmış olduğunuz işi bir meslek edinmek açısından önemli olduğuna inanıyorum. Hizmet içi eğitimleri kurumumuzun her biriminde yapmaya devam edeceğiz. Eğitim burada bitmiyor. Sizler belediyede çalışıyorsunuz, beraber çok iş yapıyoruz. Yaptığınız işi sizin üst yöneticilerinizin göremediği yerlerde sizin görmeniz, işe mesleki açıdan bakmanız, işin doğru yapılabilir yönlerini bilmeniz açısından bu son derece önemli” şeklinde konuştu.

 
Kursu birincilikle bitiren Nafız Selvi, kurs ikincisi Bayram Özdemir ve kurs üçüncüsü Hulusi Fakir, sertifikalarını Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çabuk ve Kevser Şamlı’nın elinden aldı.

📆 24 Eylül 2014 Çarşamba 11:10   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR