MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Maltepe, Manşet, Politika, Toplum » BAŞBAKAN DAVUTOĞLU, MALTEPE MEYDANINDA HALKA SESLENDİ
BAŞBAKAN DAVUTOĞLU, MALTEPE MEYDANINDA HALKA SESLENDİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Dört tane yanlış bir araya gelecek ve bir doğruyu yani AK Partiyi götürecek öyle mi? Götüremezler.

 

Biz ise diyoruz ki burası siyaset meydanı. Burada üniversite değil siyaset sınavı var. Burada bir doğru 4 yanlışı götürür diyoruz. Bir doğru hangisi AK Parti” dedi.

 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Maltepe Meydanı’nda halka seslendi. Davutoğlu, helikopterle Maltepe’deki miting alanına geldi. Davutoğlu, alana gelişi sırasında helikopterden canlı yayında miting alanında bulunan vatandaşları selamladı. Daha sonra helikopterden inen Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu’nun elini tutarak miting alanına yürüdü. Davutoğlu’na AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de eşlik etti.

 
Davutoğlu, önce mitinge katılanları ardından tüm ilçelerin isimlerini tek tek sayarak selamladı. Ardından Davutoğlu, “Aziz İstanbullular bu benim 41. mitingim. Önümüzde 40 miting daha var. Biz son iki hafta içerisinde Erzurum’da da bu bayrağı dalgalandırdık, Bitlis’te da al bayrağı dalgalandırdık. Muğla’da da, Aydın’da da dalgalandırdık. Ama onlar sadece belli bölgelere giderler aziz İstanbul biz bu al bayrağı dünyanın her köşesinde dalgalandırdık. Çünkü bizim için her yer Türkiye. İşte davamızın adı budur. Biz her her yerde bu al bayrağı sevgiyle aşkla dalgalandırdık” dedi.

 


ak-parti-maltepe1

“DÖRTLÜ BİR KOALİSYON İLE AK PARTİ’Yİ ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORLAR”

 
“İki üç haftadır muhalefete şunu soruyorum. Diyorum ki madem millete de hizmet sevdası iddiasındasınız, eğer millet bu görevi size tevdi etmezse, yani seçimi kazanamazsanız, birinci parti olamazsanız istifa etmeye hazır mısınız diyorum cevap yok” diyen Davutoğlu, “Ama ben söylüyorum; aziz İstanbul arkamızda mısınız? Onun için diyorum ki biz iktidar olamazsak ben bu görevi bir başka arkadaşıma devrederim. Fark ne biliyor musunuz; çünkü biz kazanacağımızı biliyoruz. Ama ben böyle deyince Kılıçdaroğlu ne dedi, oyumu muhafaza edersem istifa etmem onun derdi yüzde 25-24’lerde kalmak. Devlet Bahçeli de dedi ‘oy kaybetmezsem başarılı sayılırım’ HDP Eş Başkanı diyor ki barajı geçersem başarılı sayılırım. hiçbirisi iktidar olurum diyemiyor.

 

Çünkü millete güvenmiyorlar. Peki ne yapmak istiyorlar. Üçü ve arkalarındaki paralel çete bir araya gelip dörtlü bir koalisyon ile AK Parti’yi engellemeye çalışıyorlar. Ey gafiller İstanbul bizim arkamızdayken bizi engelleyebilirler mi? Milleti arkasına alanları durdurabilirler mi? 7 Haziran’da bunlara bir ders verecek miyiz? Niye böyle diyorlar biliyor musunuz? Onların yurt dışındaki akıl hocaları ve işbirlikçileri diyor ki AK Partiyi durdurun engelleyin” diye konuştu.

 

 

“BURADA BİR DOĞRU 4 YANLIŞI GÖTÜRÜR DİYORUZ”

 
Davutoğlu, “Dört tane yanlış bir araya gelecek ve bir doğruyu yani AK Partiyi götürecek öyle mi? Götüremezler. Biz ise diyoruz ki burası siyaset meydanı. Burada üniversite değil siyaset sınavı var. Burada bir doğru 4 yanlışı götürür diyoruz. Bir doğru hangisi AK Parti. Peki dört yanlış CHP, milletle kavgalı bir parti HDP, Kudüs Yahudilerin kutsal mekanıdır diyecek kadar tarihi cahili. MHP öbür tarafta 2002’de dönemi bitmeden koltuğu terk etmiş, şimdi tekrar koltuk talep ediyor. Bu millet kendisine tevdi edilen bu emaneti bırakıp kaçanlara bir daha emanet verir mi? Dördüncü yanlış bütün bunları bir araya toplayıp da AK Parti’yi durduracağını zanneden paralel çete ve arkasındakiler.

 

Diyoruz ki biz; bir doğru tevhit doğrusu, dört yanlışı götürür, tarihe gömer. Bu dört yanlışı siyasi tarihe gömecek miyiz? Onlara gidin kendi köşesinde oturun diyecek miyiz? Üçgen bunlar birde paralel çete var. Onlara karşı biz ‘sıratın müstakim’ yani düz bir yolun yolcusuyuz diyecek miyiz? Biz diyoruz ki iktidar olacağız, onlar diyor ki biz sizi engelleyeceğiz. Aradaki fark bizim hedefimiz var, onlar ise bizim arkamızdan nal toplamaktan başka işleri yok. Onların bir iddiaları yok. Onların tek derdi cumhurbaşkanımızla ve benimle uğraşmak. Bilmiyorlar ki biz böyle uğraşmaları çok gördük. Güler geçer yolumuza devam ederiz. Gelin önce birlikten başlayalım. Bakın 40 gündür yollardayız. Bazen dört miting yapıyoruz. Dur durak yok. Biz nerede ne diyorsak yine her yerde aynı şeyi diyoruz” şeklinde konuştu.

ak-parti-maltepe2

“BİZ HESAPLAŞMAYA HAZIRIZ”
“Bakıyorsunuz CHP 33 ilde milletvekili çıkaramamış. Biz 81 ilin 79 ilinde milletvekilimiz var bu sefer 81’de 81 yapacağız inşallah. MHP’ye bakıyorsunuz 45 ilde milletvekilleri yok. Türkiye’nin yarısında ismi olmayan bir hareket, kendisine milli bir hareket diyebilir mi? HDP’ye bakıyorsunuz Kürt vatandaşlarımızı istismar ile meşgul” diyen Davutoğlu, şunları kaydetti:

 
“Benim o dindar, o imanlı Kürt kardeşlerim Kudüs Yahudilerindin mukaddesidir diyenlere prim verir mi? Gidip ona bir ders vermez mi? Kudüs bizim mukaddesimizdir diyemeyecek mi? Allah’ın izniyle derslerini alacaklar. Şimdi şu birliği göstermek için muhalefet partileri duysun diye buradan bir ses verelim mi? Hadi o zaman dadaşlar, yiğidolar, efeler, Yörükler, Türkmenler burada mı? Karadeniz’in yiğit uşakları burada mı? Kürtler, Zazalar burada mı? Kafkasya’nın çocukları Şeyh Şamil’in torunları burada mı? Evet bir tek bu meydanda bize her yer Türkiye. İşte biz bu nidayı Hakkari’de de Edirne’de de seslendiriyoruz. Bize meydan okuyanlar önce çıksınlar Türkiye’nin bu nidayı seslendirsinler. Sonra gelip er meydanında hesaplaşalım. Biz hesaplaşmaya hazırız” dedi.

 

 

YASSIADA ZİYARETİ

 
Yassıada’ya yaptığı ziyaretten de söz eden Davutoğlu, “Biz Yassıada’da iken bakın iki olay oldu ki ders mahiyetindedir. Bir bu paralel çetenin savcıları, hani 17-27 Aralık’la darbe yapmak isteyenler, meslekten men edilince o gün dediler ki; ‘bunların da akıbeti Adnan Menderes gibi olacak’ Yani bana, cumhurbaşkanımıza Adnan Menderes’i işaret ediyorlar. Be hey gafiller, eğer bize şehadet nasip olacaksa; Allah şahit ki millet için, vatan için, Allah için şehit olacaksak bir an tereddüt etmez, Hazreti Azrail’e ve aleyküm selam deriz. Bizi akıllarınca korkutacaklar.

 

Bilmezler mi ki ben hazreti Mevlana’nın diyarından doğmuş ondan ders almışız. Biz ölümü Şeb-i Aruz, düğün gecesi diye karşılayanlardanız. Rabbim yeter ki bize şehadeti nasip etsin. Hazreti Azrail’e ve aleyküm selam deriz. İkinci olay. Muhalefet liderlerine sorduk. Yassıada ile ilgili tutumunuz nedir? Şimdiye kadar Kılıçdaroğlu’ndan 27 Mayıs’ı lanetleyen bir söz duydunuz mu? Çünkü bunların hepsi darbecidir. Bahçeli’den duydunuz mu? Adnan Menderes’in o şehadetine giden o yolda herkes hesap verdi verecek. Tam biz bu konuları konuşurken Mısır’da seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi’ye idam cezası verdiler. Bakın burada Rabia işaretlerini görüyorum. Buradan Kahire’ye bir selam olsun. Ve diyelim ki nasıl Menderes’e idam cezası verenlerin adı anılmıyorsa önümüzdeki yıllarda da Mursi ve arkadaşları anılacak ama ona o cezayı verenler tarihin çöplüğüne atılacak” dedi.
“Mısırlı kardeşlerimiz onca zulme rağmen direniyorlar.

 

Ama sakın bunu Türkiye’den ayrı düşünmeyin” diyen Davutoğlu, şunları kaydetti:
“Bir geriye bakalım. Daha önce 27 Mayıs’ta Adnan Menderes’i durdurdular. 12 Mart muhtırasını verdiler o zamanın başbakanı bıraktı gitti geride kalanlar koalisyon hükümeti kurdular. 12 Eylül’de rahmetli Özal’a ne çileler çektirdiler. Ve 28 Şubat’ta nasıl bir zulüm düzenini kurduklarını biliriz. Biz bu baskılara boyun eğdik mi? ne baskı gelirse gelsin, kim ne tuzak kurarsa kursun, aziz İstanbul kıyamda olacak mısınız? Bir an bile vesayetçilere, darbecilere, paralelcilere karşı dimdik duracak mısınız? Yola devam ettik Gezi olayları aynen Mursi’nin iktidardan edilişine denk gelen günlere geliyordu. Hesap şuydu 2011’de başlayan Arap Baharı Türkiye’deki demokrasi rüzgarını bütün bölgeye yayıyordu.

 

Korktular, milletten barışık sistemlerden, yeni bir Orta Doğu’dan korktular. Ve önce bizi durdurmaya çalıştılar. Durduramadılar. Sonra Mısır’da darbe yaptılar ve bölgede mezhep ve etnik çatışmayı kışkırttılar. Son ümit Türkiye’ idi. Onun için milletimiz dimdik ayakta durdu. Ve 17-25 Aralık komplolarına karşı da gereken dersi de verdi. Şimdi 7 Haziran seçimleri var. 7 Haziran tüm bölgenin seçimidir. Onun için bütün çeteleri toplayıp bizi engellemeye çalışıyorlar.”
İSTANBUL (İHA)

Galeri
Etiketler:
📆 18 Mayıs 2015 Pazartesi 10:27   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR