MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Kartal, Manşet, Toplum » Başkan Altınok Öz: “Benimle ilgili haberleri dikkatli ve usulüne uygun yapın”
Başkan Altınok Öz: “Benimle ilgili haberleri dikkatli ve usulüne uygun yapın”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Gazetesi’nin 11. kuruluş yıl dönümünde yerel gazetecilerle bir araya geldi. Başkan Altınok Öz, yerel gazetecilerin haber yaparken güvenilir olmaları adına dikkat çekerek, “Benimle ilgili haberleri dikkatli ve usulüne uygun yapın” dedi.

 

 

Kartal Gazetesi’nin 11. kuruluş yıldönümüne Kartal Kaymakamı Cemil Aksak, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Av. Hüsnü Yeşilyurt, Ömer Fethi Gürer, Karyapsan Genel Müdürü Nizamettin Zorlu, Atatürkçü Düşünce Derneği Kartal Şube Başkanı Gürsel Öğüt, Atalar Mahalle Muhtarı Erhan Gülmüş, Cumhuriyet Mahalle Muhtarı, Mustafa Koç, Hürriyet Mahalle Muhtarı Ferhat Aslan, Yukarı Mahalle Muhtarı Ünal Özuğurlu, Yakacık Yeni Mahalle Muhtarı İlhan Düzülütaş, Marmara Trakya Muhtarlar Derneği Kartal Şube Başkanı ve Soğanlık Orta Mahalle Muhtarı Salim Coşar, Kartal Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Olcay Özgen, siyasi partilerin milletvekili aday adayları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Kartal’da faaliyet gösteren yerel gazetelerin genel yayın yönetmenleri ve temsilcileri katıldı.

 

 

Haberleri dikkatli ve usulüne göre yapın

 

 

Yerel seçimlerin son gününde aleyhte haberler yapılarak 100 bin gazete basıldığını ve dağıtıldığını işaret eden Başkan Altınok Öz, bu çalışmanın geri teptiğini belirterek, “Yerel seçimlerin son günü 100 bin gazete dağıtıyorsunuz. O da geri tepiyor. Altınok Öz ile ilgili haberleri yaparken hem dikkatli yapın, hem de usulüne uygun yapın. O zaman hem güvenilir olursunuz, hem de Kartal’ın geleceği ve vizyonunda yer almış olursunuz.” dedi.

 

 

Beni aracı olarak kullanmaya kalktılar

 

 

Gecede konuşan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, yerel gazetecilere seslendi. Başkan Altınok Öz, göreve geldiği günden bu yana belediye olarak gazete çıkarmadıklarını, Kartal’da faaliyet gösteren gazetecilerin birleşmelerini istediklerini belirtti. Yerel gazetecilerin bu birleşmeyi başaramadıklarını ifade eden Başkan Altınok Öz, kendisini aracı olarak kullanmak istediklerini vurgulayarak şöyle konuştu: -“Yerel gazetelerle ilgili düşüncelerimi biliyorsunuz. Eğer Belediye Başkanı olursam gazete çıkarmayacağım dedim. Bu düşüncemi 6 yıldır uyguluyorum. Kartal’daki yerel gazeteler bir araya gelsinler ve Kartal’ın geleceğinde yerlerini alsınlar istedim. Bunu başaramadılar. Başaramadıkları gibi birbirlerini de yediler. Yerken de beni aracı olarak kullanmaya kalktılar. Dilimizde aslan payı diye bir şey var. Aslan payını aslanlar götürünce ufaklar arada ezilmeye başladı. Oysa ki Kartal’ın sorunu ufak tefek paylaşımlardaki haksızlıklar değil, Kartal’ı ileriye taşıyacak vizyon sahibi olabilmekten geçiyordu. Bu nedir? Kartal değişiyor ve dönüşüyor. Binalar dönüşüyor, siteler dönüşüyor, kentin sulieti dönüşüyor. Kentin sulieti dönüşürken kentin geçmişiyle geleceğini bir araya getirmek ve buluşturmak lazımdı.” diye konuştu

 

 

SED’i inceleyin

 

 

Kartal’ın sahili ve plajları doldurulurken kimsenin mücadele etmemesini üzüntüyle karşıladığını belirten Başkan Altınok Öz, konuşmasını şöyle sürdürdü: -“Bir marina yapacağız, ÇED (Çevresel Etki Değerlendirmesi) raporunun süresi doluyor dediler. Çevre etkilenmesi oluyor da Kartal’ın sahili dolarken Kartal’da 5 plaj doldurulurken plajların, kumsalın denizi filtre eden görevleri yok edilirken Kartal’da bir direniş olmadı. Sadece Dragos burnu, Dragos’ta ki sosyal doku biraz itiraz etti. Kartal’ın itirazını o dönemde ne duydum, ne de yaşadım. Bu dönüşümden Kartal ne derece etkilenecek, ÇED raporu yerine Kartal Belediyesi olarak SED raporunu hazırlamamız lazım. Buradan yerel basına söylüyorum. SED’i (Sosyal Etkileşim Değerlendirme) incelesinler. Kartal Belediyesi olarak Türkiye’de ilk olarak bir SED Raporu hazırlığı içersindeyiz. Sizlerde bu projenin içinde olursanız ve 2009 yılında söylediğim gibi bir arada ve birlikte olursanız o zaman bizimle yürümeye devam edeceksiniz. Aksi takdirde yalnız yürümeye mahkum kalırsınız. Günlük ufak tefek işlerle uğraşana kadar Kartal’ı geleceğe taşıyacak işlerle ilgilenin. Sevin sevmeyin, benin beğenmeyin ama 130 bin oy veren bir beğenen topluluğu var.”

 

Konuşmanın ardından Kartal Gazetesi imtiyaz sahibi Selim Akdoğan; Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkür plaketi takdim etti.

 

📆 13 Mart 2015 Cuma 15:47   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR