MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » Başkan Altınok Öz, modern taksi durağının açılışını yaptı
Başkan Altınok Öz, modern taksi durağının açılışını yaptı

Kartal’da hizmet veren taksi duraklarının yenilenmesi çalışmalarının ilki olan Sekmen Taksi Durağı Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Başkan Altınok Öz tarafından törenle açıldı.

 

Kartal Belediyesi taksi duraklarını çağdaş bir görünüme kavuşturmak ve Kartallılara daha iyi hizmet vermeleri için kolları sıvadı. Op. Dr. Başkan Altınok Öz, modern taksi duraklarının ilkini Uğur Mumcu Mahallesi’nde Sekmen Taksi Durağı’nda hizmete soktu oldu. Teknik donanımıyla taksicilerin daha iyi hizmet vermeleri için Kartal Belediyesi tarafından yaptırılan taksi durağı Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz,   tarafından törenle açıldı.

 

Açılış törenine, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Cumhuriyet Halk Partisi 1.Bölge Örgüt ve Örgütlenmeden sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Cihat Işık, Kartal Belediyesi Meclis Başkan vekili Ali Ekber Şahin, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Gülcemal Fidan, Ömer Fethi Gürer, Feyyaz Kaynak, Ali Apaydın, Karyapsan Yönetim Kurulu Başkanı Niazmettin Zorgül, Kartal Belediyesi Meclis üyeleri, Kartal Şoförler Odası Başkan vekili Ali Osman Baran,  Kartal Taksi Durakları Dernek Başkanı Kadir Ardıç,  İstanbul Taksi Sahipleri Dernek Başkan vekili Akın Atlı, yapımcı firma temsilcisi mimar Türker Curga, mahalle muhtarları ve Kartallılar katıldı.

 

Başkan Altınok Öz, taksi durağının telefonuna baktı

 

Tören öncesinde taksi durağını inceleyen Başkan Altınok Öz, taksici esnafıyla sohbet etti. Sohbet sırasında  taksi durağının telefonu çalınca Başkan Altınok Öz telefona Sekmen Taksi Durağı diye cevap verdi. Telefondaki Kartallının adresini alan Başkan Altınok Öz, telefonun ucundaki müşteriye taksi gönderdi.

 

Kartal’ın güzelleşmesini istiyoruz

 

Taksiciliğin önemine değinen Başkan Altınok Öz, taksicilere çocukları, aileleri ve canlarını

teslim ettiklerini söyledi. Kartal’ın güzelleşmesi ve güven içinde olması için gece gündüz çalıştıklarını da belirterek şöyle konuştu: “Türkiye çok kötü bir deneyim yaşadı. Her mesleğin doğrusu da var yanlışı da var. Şoför esnaf arkadaşlarımız hiç layık olmadığı bir şekilde sıkıntıya girdi. O dönemde şoför arkadaşlarla bir araya geldik ve konuştuk. Kendinizi kaybetmeyin, tahriklere kapılmayın, davranışlarınıza çok dikkat edin. Ve bir kişinin yaptığı o kötü imajı toplumdan yok etmeye çalışın dedim. Kartal şoför esnafına teşekkür ediyorum. Taksicilere çocuğumuzu, namusumuz emanet ediyoruz. Taksi durakları bir nevi karakol gibidir. Taksiciler güven telkin ederek insana hizmet ediyorlar. Değişen ve dönüşen Kartal’da herkesin layık olduğu şekilde, güzel ve Kartal’a yakışır bir şekilde, Kartallı olmaktan gurur duyan bir yapıda bulunması çok önemli. Biz Kartal’ı seviyoruz, Kartal’ın güzelleşmesini istiyoruz. Taksici arkadaşlara yaptıkları görevlerinden dolayı teşekkür ediyoruz ve hayırlı uğurlu olsun diyorum.’ dedi.

 

Başkan Altınok Öz’ün konuşmasının ardından  Kartal Taksi Durakları Dernek Başkanı Kadir Ardıç,  Kartal Şoförler Odası Başkan Vekili Ali Osman Baran, Başkan Altınok Öz’e çalışmalarından ve taksicilere kazandırdığı ve kazandıracağı yeni duraklar için teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz,  Cumhuriyet Halk Partisi 1.Bölge Örgüt ve Örgütlenmeden sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Cihat Işık, Kartal Taksi Durakları Dernek Başkanı Kadir Ardıç,  Kartal Şoförler Odası Başkan Vekili Ali Osman Baran, kurdele keserek taksi durağının açılışını yaptılar. Kartal Taksi Durakları Dernek Başkanı Kadir Ardıç ve Kartal Şoförler Odası Başkan Vekili Ali Osman Baran Başkan Altınok öz’e teşekkür plaketi vermesinin ardından açılış töreni sona erdi.

 

 

 

 

📆 01 Haziran 2015 Pazartesi 10:15   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR