MENÜ ☰
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Manşet, Politika, Toplum » BAŞKAN BAKIR: “TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORLAR”
BAŞKAN BAKIR: “TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORLAR”

Kanal İstanbul’un yapılacağı alandaki çiftçilere bölgeyi tahliye etmeleri için tebligat verilmesine ilişkin CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır, “Nasıl bir hata yaptıklarının farkında değiller, tek dertleri bugünü kurtarmak. Türkiye’nin geleceğini düşünmüyorlar” dedi.

 Türkiye’nin uzun yıllardır tartıştığı, hakkında birçok kesimin olumsuz tavır aldığı Kanal İstanbul ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İstanbul Arnavutköy İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin Ekim 2020’de çıkardığı, bölgede çiftçilik ve hayvancılık yapan köylülerin çıkarılması yönündeki kararın, uygulanması istendi. Karara göre bölgedeki köylülerin Nisan 2021’e kadar alanı boşaltması gerekiyor.

“KANAL İSTANBUL, İSTANBUL’UN BOĞAZINA GEÇİRİLMİŞ BİR URGAN”  

Gelişmeye birçok kesimden tepki gelirken, konuyla ilgili CHP Başakşehir İlçe Başkanı Av. Deniz Bakır da yazılı bir açıklama yaparak tepkisini gösterdi. Hükümetin Türkiye’nin geleceğine dair bir düşüncesi olmadığını belirten Başkan Bakır, “İstanbul’un can damarı bir nokta, tamamen rant uğruna talan edilecek. Buna sessiz kalamayız. Burada İstanbul’un geleceği, Türkiye’nin geleceği söz konusu. Nasıl bir hata yaptıklarının farkında değiller, tek dertleri bugünü kurtarmak. Türkiye’nin geleceğini düşünmüyorlar. Biz çiftçimizi destekleyelim, yurttaşın, esnafın geçim sıkıntılarına çare bulalım, gençler işsiz kaldıkları için intihar etmesin istihdam oluşturalım diyerek çareler ararken, hükümet geleceği yok ediyor. Sazlıdere Barajı gibi, İstanbul’un yüzde 30’una yakınına su sağlayan bir yapıyı katledecekler. Bölgede tarım tamamen bitecek. Kanal İstanbul, İstanbul’un boğazına geçirilmiş bir urgan, sandalyenin tekmelenmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi.

📆 20 Şubat 2021 Cumartesi 12:46   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR