MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Maltepe, Manşet, Politika » Başkan Kılıç’a dostluk ve dürüstlük hediyesi
Başkan Kılıç’a dostluk ve dürüstlük hediyesi

Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen “Uluslararası Diyalog Konferansı”na katılan Angola ve Kenya heyetleri, Belediye Başkanı Ali Kılıç’a yöresel hediyeler verdi

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin 92’nci yıldönümü adına verilen, dürüstlüğü, düşünceyi ve uzun ömrü simgeleyen hediyeleri kabul eden Kılıç, “Bu hediyeyi 550 bin Maltepeli, ülkem, barış, kardeşlik ve dostluk adına alıyorum” dedi.

 

 

Çin’den İngiltere’ye, Kenya’dan Almanya’ya, Angola’dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne dünyanın değişik ülkelerinden 44 belediye başkanını, 3 gün boyunca Maltepe’de ağırlayan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Uluslararası Diyalog Konferansı” ile tüm dünyaya barış mesajını güçlü bir şekilde ulaştırdıklarını söyledi. Konuk heyetlerle bir araya gelen Başkan Kılıç, “Çocuklarımıza yarınlarımıza, kin ve nefret yerine sevgi ve hümanizmi aşılamak zorundayız. Çocuklarımızı, başka kültür, ırk ve inançlara kardeşçe bakabilecekleri şekilde yetiştirmeliyiz. Farklı bir ten renginin, inancın ve kültürün mensubu olan dünyanın başka kıtasındaki çocukların, benim çocuklarımın kardeşi olması gerektiğini anlatabilirsek dünyada barışın temellerini sağlam atacağız” diye konuştu.

 

DÜRÜSTLÜĞÜ SİMGELİYOR

Kılıç’ın konuşmasının ardından Angola’nın De Belas Belediye Başkanı Filipe Barros Espanhol ile beraberinde gelen belediye yetkililerinden Neto Segunda Dala Caculo, Noemia Mata Cristovao ve Anercio Bernardo Chivinda Camutar, Ali Kılıç’a, Türkiye Cumhuriyeti’nin 92’nci yıldönümü adına verdikleri, bambu ağacından yapılmış, dürüstlüğü, düşünceyi ve uzun ömrü simgeleyen yöresel hediyeyi takdim etti. Ayrıca, “Ne kadar çok düşünürsek, o kadar çok varız” diyen Kenya’nın Mombasa Valisi Ali Hassan Joho da, Kılıç’a düşünen adam heykeli hediye etti.

“SEVGİ AĞACI DÜNYAYI SARACAK”

“Türkiye’nin hak ve özgürlüklere duyduğu saygının ve dayanışma ruhunun simgesi olarak bu hediyeleri alıyorum” diyen Kılıç, şunları söyledi: “Maltepe’den yeşerttiğimiz bu sevgi ağacı; 3 kıtadan ağırladığımız kardeşlerimiz sayesinde tüm dünyayı saracak. Afrikalı kardeşlerimizle aynı dilde buluşmamızı sağlayan Maltepe’deki bir kilisenin papazı. İşte benim ülkemin topraklarında Maltepe’nin yolunu Hacı Bektaş Veliler, Mevlanalar, Yunus Emre gibi büyük insanların kardeşlik, barış ve sevgi anlayışı aydınlatıyor. Böyle örneklerle bezenmiş Anadolu medeniyetinin içinden süzülüp gelen hoşgörü ve tolerans anlayışı, Maltepe’den tüm dünyayı aydınlatacak.” (27.10.2015)

📆 27 Ekim 2015 Salı 09:42   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR