MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Aralık 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Büyükşehir, Genel, Manşet, Toplum » BAŞKAN TOPBAŞ’TAN GENÇLERE LİDERLİK DERSİ
BAŞKAN TOPBAŞ’TAN GENÇLERE LİDERLİK DERSİ

Başkan Kadir Topbaş, Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde düzenlenen “Siyaset Liderlik ve Şehircilik Konferansı”nda öğrencilere liderlik ve şehir yönetimi ile ilgili bir konuşma yaptı. “Topbaş, lider her şeyi gören, adaletli, vicdanlı ve hep daha mükemmelini arayan kişidir” dedi.

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde düzenlenecek “Siyaset Liderlik ve Şehircilik Konferansı’nda öğrencilerle buluştu.

Konuşmasında liderliğin sadece devlet yönetiminde değil, iş hayatında da olması gereken çok önemli bir özellik olduğunu belirten Başkan Kadir Topbaş, liderin elini taşın altına koyarak sorumluluk alan ve sorumluluğunun hakkını veren kişi olduğunu ifade eden Kadir Topbaş, “Lider bir ötekini düşünen, yarınlar için kaygı duyarak çalışan ve mevcut durumu iyi okuyan kişidir. Böyle bir insan hem aklının, hem kalbinin, yani vicdanının sesini uygular. Lider olumlu, olumsuz her şeyi gören ve gerektiğinde ani kararla alabilecek öz güveni kendisinde gören kişidir” diye konuştu.

İstanbul’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde başlattığı yerel yönetim anlayışını geliştirerek başarılı olduklarını vurgulayan Başkan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Lider hayal kuran ve hayallerini yönetin kişidir. Üstat Necip Fazıl’ın dediği gibi ‘Dev eserler ortaya çıkarmak için karıncalar gibi çalışandır’. Adalet, sağduyu ve vicdan, liderin en önemli vasıflarındandır. Lider olarak tekamül etmek, yani yenilikleri takip etmek zorundasınız. Günümüz dünyasında simitçinin bile bir AR-GE’si yoksa geleceği yok demektir. Lider daha iyisinin peşinden giden, daha mükemmeli arayan kişidir. Sayın Cumhurbaşkanımız; bize zaman, para ve insan yönetiminin şehir yönetimlerinde çok önemli olduğunu öğretti. Biz de bu anlayışı geliştirerek İstanbul’a 13 yıldır önemli yatırım ve hizmetler kazandırdık. İstanbul’da inovasyonu her alana taşıdık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak dünyada teknolojiyi en iyi kullanan belediyelerden biriyiz.”

Siyasetteki liderliğin insanların ve ülkelerin geleceğiyle ilgili olduğu için çok önemli olduğunun altını çizen Topbaş, lider devletlerin zirveyi kanıksamadan hep daha ilerisini düşünmesi gerektiğini söyledi. Topbaş, “Osmanlı Devleti, cihan devleti olma özelliğini kanıksadığı için geri düştü ve batı öne geçti. Biz İstanbul’da daha iyisi yapmak adına, gittiğimiz her ülkede her taşı kaldırıp ne var diye altına bakıyoruz. Belediye başkanları ve yöneticiler bir işadamı gibi düşünmelidir. Gerçek lider halk söylemeden keşfederse, ‘daha ilerisi ne olmalıdır’ı düşünerek istenmeden yerine koyarsa başarılıdır. Bizim İstanbul’da yaptıklarımızı dünya takdir ediyor. Geçmişte maaş olamayan belediye olarak ulaşımdan, altyapı, çevre, spor ve kültür-sanata kadar 98 milyar lira yatırım yaptık. Bu yılki yatırım bütçemiz de 16,5 milyar lira. Devlete de günü gelmiş bir lira borcumuz yok” şeklinde konuştu.

📆 26 Nisan 2017 Çarşamba 17:49   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR