MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Aralık 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum, Tuzla » Başkan Yazıcı: Maziden Ders Almadan Gelecek Çizilemez
Başkan Yazıcı: Maziden Ders Almadan Gelecek Çizilemez

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, Yaşlılara Saygı Haftası’na özel kutlama programı düzenledi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Büyüklerimiz bizim hafızamız, geçmişimiz, geleceğimizi aydınlatacak en büyük bilgi hazinemizdir. Geleceği çizebilmenin tek yolu ancak ve ancak maziyi bilmekten geçiyor.” dedi.

 

 

Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi’nde düzenlenen programa AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı ile Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nın takip ettiği yaşlılar ve Yaşlılar Merkezi’nin misafirleri katıldı. Program, Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi’nin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Protokol konuşmalarının ardından Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi ve Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi korosu, geçmişten günümüze eserleri koroda birlikte seslendirdi. Bu yılın temasını oluşturan gelin-kaynana ilişkilerini konu alan röportajlar, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı ve Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi konulu slaytların ardından, günün anısına pasta kesildi.

 

 

Tuzla’da Büyüklerimizin Yaşam Sevinci Hiç Kaybolmuyor
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Yaşlılar Komisyonu’ndan sorumlu gönüllü Meral Özdemir, Tuzla Belediyesi’nin yaşlılara yönelik hizmetleri hakkında bilgi verdi. Özdemir, “Sizlerin de bildiği gibi yaşlılık dönemi itibar gerektirir, bu aynı zamanda bir minnet borcudur.  Yaşlı bireylerin toplumda daha aktif olması ve yaşama bağlı olmaları gerekir. Bir ömrün büyük kısmını topluma hizmet ile geçirmiş bu güzel insanların yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemlerde ömürlerinin sununa kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım talep etme hakları vardır. Tuzla Belediyesi tarafından büyüklerimize bu haklar ve imkanlar verilmektedir. Tuzla’da yaşayan büyüklerimizin tüm ihtiyaçları tespit edilerek, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı ve Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi tarafından giderilmektedir. Tuzla’da yaşlılarımızın yaşam sevincinin hiç kaybolmaması için tüm imkanları sağlayan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Dr. Fatma Yazıcı’ya sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Maziden Ders Almadan Gelecek Çizilemez
Ülkemizin geçmişte çeşitli sıkıntılar yaşadığını belirten Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, gelecekte bu sıkıntıların yaşanmaması için büyüklerimizin tecrübesi ve bilgisine ihtiyaç duyduğumuzu anlattı. “Maziden ders almadan gelecek çizilemez” vurgusunda bulunan Başkan Yazıcı, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Sizler bizim hafızamız, geçmişimiz, geleceğimizi aydınlatacak en büyük bilgi hazinemizsiniz. Geleceği çizebilmenin tek yolu ancak ve ancak maziyi bilmekten geçiyor. Anne, baba ve geçmişiyle beraber hareket eden kimsenin geleceğinde mutlaka bir iz veya gelecekte iyi bir şey yapması mümkün olacaktır. Geçmişinden, büyüklerinden kopuk olanlar; hafızasını yitirmiş bir hasta gibidir. Geçmişiyle, büyükleriyle ve mazisiyle barışık olmayanların geleceğinin olmayacağını çok iyi bilen bir kardeşinizim. Ülke ve millet olarak gelecekte daha iyisini yakalayabilmemiz bizim sizden alacağımız bilgi ve birikimlerle mümkün olacak. Hiç kimseyi yalnız bırakmamaya çalışıyoruz.

Tecrübenizle, Bilginizle, Yaşadıklarınızla Bizlere Yol Gösteriyorsunuz
AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, anneannesi ile yaşadığı çocukluk günlerinden anıları paylaşarak konuşmasına başladı. Anneannesinin kendisine ilk öğretmenliği yaptığını belirten Kan, “Ben burada yaşlı kimseyi göremiyorum. Genç, güzel insanlar görüyorum. Belki biraz daha kıdemli kıymetli büyüklerimizi görüyorum, tecrübe görüyorum. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin. Benim ilk öğretmenim rahmetli anneannemdi. Sonra Allah nasip etti, diplomalar aldım, doktora yaptım ama düşünüyorum da en önemli şeyleri bana rahmetli anneannem öğretmiş. Sizler bizim başımızın tacısınız. Hayat karmaşası içerisinde belki bunları size ifade edemiyoruz ama sizler bizim için kıymetlisiniz. Bizim öğretmenlerimizsiniz, tarih kitaplarının, romanların yazmadığı, belgesellerin anlatamadığı tecrübe sahibisiniz. Sizler tecrübenizle, bilginizle, yaşadıklarınızla bizlere yol gösteriyorsunuz, birer ışıksınız, birer kılavuzsunuz” şeklinde konuştu.

📆 27 Mart 2017 Pazartesi 18:24   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR