MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Eğitim, Genel, Manşet, Toplum » Bedenleri Küçük, Yürekleri Büyük Çocuklar
Bedenleri Küçük, Yürekleri Büyük Çocuklar

 Artsam Koleji öğrencilerinden yerli malları haftası etkinlikleri

 

Yerli Malı Haftası resmi adıyla Tutum Yatırım Haftası olan ve her yıl ülkemizde 12/18 Aralık tarihleri arasında kutlanan bu haftada özellikle okullarda öğrencilerin yerli malllarımızı tanıması, bilmesi ve bilinçlenmesi açısından çeşitli yiyeceklerimiz toplu şekilde bir araya getirilir ve beraberlik temasıyla tüketilir.

 

 

Yıllardır süre gelen bu hafta etkinliğinde Türkiye’de bir ilke imza atan Artsam Koleji öğrencileri var ki; bu Tutum Yatırım Haftası’nı en iyi şekilde değerlendirip toplanan yiyecekleri sadece yemek yerine, satıp, elde edilen gelirle ihtiyaç sahibi bir engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye almaya karar vermişler.

 
Tutum Yatırım Haftasında evlerinden getirdikleri yiyecekleri satarak, elde edilen geliri kendi elleriyle yaptıkları dev kumbaraya atıp tekerlekli sandalye parası topladılar.
Bedenleri minik olsa da, yardımseverlikleri ve insanlıkları son derece büyük olan bu çocuklar tam anlamıyla gelecek vaad ediyorlar.

 
Yerli Malı Haftasında sattıkları yiyecekler için dev kumbara yapıp, elde edilen gelirle tekerlekli sandalye alıp bağışlayan Artsam öğrencileri sadece tebrik edilir ve gurur duyulur.

📆 19 Aralık 2014 Cuma 14:08   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR