MENÜ ☰
.
Mart 2024
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Beylikdüzü’nde kadın dayanışma merkezi kuruluyor
Beylikdüzü’nde kadın dayanışma merkezi kuruluyor

Kadınların duygusal, psikolojik, ekonomik ve fiziksel şiddete uğramaları durumunda başvurabilecekleri bir merkez oluşturmak için adım atan Beylikdüzü Belediyesi, Kadın Dayanışma Merkezi’ni kuruyor.

Psiko-sosyal destek hizmetleri, hukuki danışmanlık, psikolojik danışmanlık, telefonla danışmanlık ve ekonomik desteklere yönlendirme gibi hizmetler verecek olan Kadın Dayanışma Merkezi, Beylikdüzülü kadınlara eşit ve adil bir hizmet anlayışı sunacak.

Beylikdüzü Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde tam da anlamına yakışır bir oluşumla adını duyuruyor. Bünyesinde Kadın Dayanışma Merkezi adında bir merkez kurmaya hazırlanan Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, bölgedeki kadın ve çocukları hedefliyor. İstatistiki verilere bakıldığında Türkiye’de şiddete uğramış kadınların yüzde 89’unun hiçbir kuruma başvurmadığı ortaya çıkıyor. Beylikdüzü Belediyesi de bu sonucu bertaraf etmek ve ilçede yaşayan şiddet gören ya da görmüş kadınlara yol gösterici olabilmek için çalışmalarını hızlandırdı.

Beylikdüzü Belediyesi’ne bağlı bir birim olarak en kısa sürede kurulacak olan Kadın Dayanışma Merkezi, danışanlarına psiko-sosyal destek hizmetleri, hukuki danışmanlık, psikolojik danışmanlık, telefonla danışmanlık, güvenlik planının hazırlanması ve ekonomik desteklere yönlendirme gibi hizmetler verecek. Şiddetten uzaklaşmak isteyen ancak nereye başvuracağını bilmeyen kadınlarda farkındalık oluşturmayı hedefleyen merkez, danışanlarına herhangi bir yargılama ve ayrımcılık yapmadan, çözüme odaklandıkları eşitlikçi ve adil bir sistem geliştiriyor. Kadına yönelik her türlü şiddetle mücadele için kapsamlı politikaların hayata geçirilmesi noktasında kamu kurum ve kuruluşları ile STK’larla işbirliği içinde olduklarını belirten Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Muazzez Akbaba, bu merkez ile ilçede yaşayan kadınların haklarını daha doğru bir biçimde aramaya cesaret kazanacaklarını vurguladı. Merkezden hizmet almak isteyen kadınlar Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurabilirler.

 • 2017 torba yasa, son ve yeni ve torba yasada neler var?

  Milyonlarca vatandaş 2017…

 • REKLAM
  Bak nasıl zengin oldum!

  Ankaralı kadın keşfetti ve milyoner oldu…

 • Oto Cam filmi yasak mı 2017 ? Cam filmi taktırmanın cezası ne?
 • REKLAM
  Ford EkoServis

  4 yaş ve üstü Ford Fiesta, Focus ve Connect’inize…

 • ÖZET İZLE: Trabzonspor 4-3 Osmanlıspor Maçı Özeti ve Golleri İzle…
 • REKLAM
  Kredide Kaçmaz Fırsat!

  Kredi hayat sigortasını %40 indirimle, banka yerine…

YORUM YAZ

Toplam Yorum (0)

📆 25 Kasım 2017 Cumartesi 12:54   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR