MENÜ ☰
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Politika, Toplum » BİR DAMLA TASARRUF İLE GELECEĞİNİZE SU TAŞIYIN!
BİR DAMLA TASARRUF İLE GELECEĞİNİZE SU TAŞIYIN!

Su hayattır, yaşamın ana kaynağı, tüm canlıların vazgeçilmezidir. Susuz bir gelecek  düşünülemez. Su rezervlerinin giderek azalıyor olması, tüm insanlık için olağanüstü hal ilan  edecek kadar mühim bir meseledir.  

Saadet Partisi Kadın Kolları olarak, su kaynaklarımızın tükeniyor olmasını ve bu noktada acil  alınması gereken tedbirleri ülke gündemine büyük bir hassasiyetle taşımak istiyoruz. Su  kaynaklarımızın azalması doğa olayları ile ilgili olduğu kadar, su tüketiminin bilinçsizliği ve  yanlış kullanımı ile de alakalıdır. Bilinçli bir şekilde yapılacak su tasarrufu, tüm canlılar için  atılacak çok önemli bir adımdır.  

“Bir Damla Tasarruf” sloganı ile tüm yetkili kurumları, STK’ları, vatandaşlarımızı suyu daha  bilinçli kullanarak, tasarruf etmeye çağırıyoruz. Evimizde, işimizde, kurumlarımızda, tarım  arazilerimizde yapacağımız bilinçli kullanım, tonlarca suyun kazanımı anlamına gelecektir. 

Evlerimizde bireysel olarak alacağımız tedbirlerle ciddi oranda suyu yeniden kazanabiliriz.  Sadece elimizi yıkarken, dişimizi fırçalarken bile suyu kapatmak yılda 48 ton su tasarrufu  sağlıyor. 

48 ton su ne demek?  

1 ton su 1 metreküp suya,  

1 metreküp su ise 1000 litre suya tekabül ediyor.  

Günlük su kullanımımızın %26sı tuvalet, %22çamaşır makinesi, %17si duş, %16sı musluklar,  %5i diğer kullanımlar ve %14ü ise iç tesisat sızıntılarından oluşuyor.  

Bireysel olarak her evde su tasarrufu adına atılacak olan her adımı önemsiyoruz. “Bir Damla Tasarruf” çağrımıza destek olan vatandaşlarımızdan, katkılarını yansıtabilmek  adına aylık faturalarını karşılaştırmalarını ve bizimle paylaşmalarını isteyeceğiz. Her evde  başlayacak bilinçli su tüketimi ile tonlarca suyun hayata yeniden kazandırılmasını ümit  ediyoruz. 

Dünyada son on yılın en büyük kuraklığı yaşanıyor. Su, hayatımızı devam ettirebilmemiz için  doğrudan ihtiyaç olmasının yanısıra, sağlığımız, temizliğimiz, gıdalarımızın hazırlanması,  sebze ve meyvelerin yetiştirilmesi, tarımın devam ettirebilmesi gibi çok alanda birincil  ihtiyaç. Geleceğimizi kurtarmak için geç olmadan el ele vererek, su tasarrufu için adım atmak  zorundayız. 

Artan nüfus, büyüyen kentler, bilinçsiz tüketim ve kuraklık ülkemizi “su fakiri” bir ülke  haline getirebilir. Yaşamın devamı yeterli ve iyi kalitede suyun varlığına bağlı. Yaşamımızı  daha iyi şartlarda devam edebilmek için tüm vatandaşlarımıza “Bir Damla Tasarruf”  çağrısında bulunuyoruz. Hep birlikte el ele verip, bilinçli hareket ederek geleceğimizi  kurtarabiliriz. Sizler de, Tasarruf için bir adım atın. 

#BirDamlaTasarruf  

Nagehan Gül Asiltürk  

Saadet Partisi İstanbul Kadın Kolları Başkanı

Galeri
📆 27 Ocak 2021 Çarşamba 12:17   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR