MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Mart 2023
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
BİRAZCIK VİCDAN

03/Aralık/2014 çarşamba günü Kartal Belediyesi hizmet binasında engelliler günü olması sebebiyle düzenlenen ”Dünya engelliler günü” şenliği etkinlik programında konuşma yapan Kartal Belediyesi Engelliler birim sorumlusu Özgür Uğur’a Kartal Belediye Başkan’ı Altınok Öz’ün yaptığı şaka ulusal yayın yapan Tv kanal ve gazetelerinin yanı sıra Yerel gazetelere de haber konusu oldu.
Engelliler Birim Sorumlusu Özgür Uğur da görüntülerin farklı şekilde yansıtılmasının rencide edici olduğunu söyledi. Uğur’un açıklamaları şöyle:

fft261_mf6168157

ÖZGÜR UĞUR GEREĞİNİ SÖYLEMEDİ Mİ?
“Dün yaşanan güzelliğin ve selamlaşmanın, farklı şekillerde yansıtılması ve de hiçbir şekilde bilgimiz olmadan yansıtılması beni rencide etmiştir. Bilinmelidir ki Kartal Belediye Başkanı’mızın Kartal’da yaşayan bütün vatandaşlara , çalışanlara ve herkese karşı sevgi dolu, oldukça baba evlat ilişkisine dayanan bir ilişkiyi benimsemiştir. Bizimle ve şahsımla böyle bir ilişkisi söz konusudur. Bu ilişkiden kaynaklı olarak bir işaretleşmedir bizimkisi. Ben onun o hareketlerinden ses çıkarmadığı halde Başkanımız olduğunu anlarım.

 

10714248_10152907374243656_7329512499813678155_o
Böyle bir paylaşımdır bizimkisi. Bunu kalıpta engelli vatandaşa çirkin hareket gibi addediyor olmak hem öncelikle Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’e büyük bir saldırıdır. Bu saldırı benim ve engelli arkadaşlarımızın üzerinden yapılan bir saldırıdır. Bu anlamıyla son derece rencide edici ve son derece inciticidir. Bu saldırıyı yapanların Kartal Belediye Başkanı Sayın Op. Dr. Altınok Öz’den derhal özür dilemesini istiyorum. Belediyemizden ve kurumumuzdan özür dilenmesini bekliyorum”.
Yukarıdaki açıklamalar o gün orada Gazetelerin yazdığına ,Tv kanallarının söylediğine göre bir engelli vatandaşımıza hakaret etmek , onu küçük düşürmek veya onu rencide etmek anlamında yapılmış bir hareket değildir. Kaldı ki bilen bilir, tanıyan tanır Kartal Belediye Başkan’ı Sayın Altınok Öz bu anlamda bir hakaret edici bir hareketi yapabilecek bir kişi değildir.

KIRIM_TÜRKÜ_FAZİLET_TUNCAY_20090804 (6)

ULUSAL BASIN NE BİLSİN
Ulusal Kanallar ve Gazeteler Kartal Belediyesini ve Başkan’ını yakından tanımazlar kendilerine ne servis edildi ise onu yazar ve anlatırlar. Ya Kartal’da ve çevresinde yayın yapan Yerel Gazeteciler sizlerde mi tanımıyorsunuz Kartal Belediye Başkan’ını 2009 yılından bu zamana kadar Başkan’ın nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu öğrenemediniz mi de o yayını yapan TV kanallarına ve gazetelerine hayır bizim Başkan’ımız yapmaz böyle bir şeyi , o kişiliğe sahip bir insan değildir biz biliyoruz ki göreve geldiği günden bu güne her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olmuştur diyemediniz de sizlerde tabirim biraz amiyane olacak belki ama tamda yeri bence ” B…….nuzda boncuk bulmuş gibi ”seviniyorsunuz….!!!

 

20131204_454585_dunya_engelli_gunu_acilis
AKÜLÜ ARAÇ ŞARJ DOLUM İSTASYONU
Tam 1 yıl önce 03/Aralık/2013 Dünya Engelliler gününde Kartal meydanına bedensel engelliler için Kartal Meydanı’na akülü araç şarj dolum istasyonu kurarken siz orda değil miydiniz..? Başkan Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarımız sürecek derken bu sözleri haber yapmadınız mı..?

20131127_2359604_saglik_hizmetleri

 

EVDE SAĞLIK HİZMETİ
Yine Kartal Belediye’sinin EVDE BAKIM HİZMETİ başlattığından haberiniz yok muydu..? ”Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün 2 yıl önce başlattığı “Evde Hemşirelik Hizmetleri” ile Kartal’da ikamet eden kronik yatalak hasta ve 65 yaş üstü hastalara, evde serum, enjeksiyon, pansuman, kan alma ve yara bakım hizmeti ücretsiz olarak veriliyor. Bu hizmet öylesine detaylandırılmış ki saç bakımından tırnak kesimine kadar pek çok konuda Kartallı engelli ve yaşlılara evde hizmet veriyor.

 

BAŞKANIN_KATILDIĞI_SÜNNET_OPERASYONU_DRAGOS_ŞİFA_HAST_20110806 (38)

 

 

KARTAL VAN’A ELİNİ UZATMADI MI ?
”Kartal Elini Van’a Uzatıyor” Kampanyası kapsamında depremin yaşandığı bölgeye yapılan yardımların yanı sıra Kartal Belediyesinin kurduğu Sağlık çadırında Sayın Başkan günlerce gönüllü doktorluk yaparken sizin bunlardan da mı haberiniz yoktu..? Olabilir hepimiz İnsan’ız bazen bir anlık refleksle belki yapılmaması gereken bir şeyi yapıyoruz,söylenmemesi gereken bir şeyi söylüyoruz hani derler ya İnsanoğlu Beşerdir Şaşarda …! Bence yapılan bu hareket kimilerine göre ne kadar yanlış ise olayı bu boyutlara taşıyıp yukarıda da belirttiğim gibi bilmem neyinizde ne bulmuş gibi sevinip bunu haber yapmak ondan daha büyük bir ayıptır. Kaldı ki o harekete maruz kaldığı söylenen kişide bizim Başkan’la aramızda olan ilişkiyi bilmedikleri için anlayamazlar o anki durumu onlar demiştir. Ama sizler şahsi meselelerinizi kızgınlıklarınız ön planda tutup haberi taraflı yapmışsınız. Son olarak şunu söylemek istiyorum birini suçlamak için uzattığınız elinizin işaret parmağının yanı sıra diğer parmaklarınızın sizi gösterdiğini unutmayın….

 

 

Kartal Belediyesi’nin yukarıdaki örneklere benzer o kadar çok hizmeti var ki her biri sayfalarca yazılsa yeridir. Fakat bu gün sadece birkaç tanesini yazdım. Merak edenler Kartal Belediyesi’nin HİZMET DOLU 5 YIL Kitabını inceleyerek bu hizmetlerin neler olduğunu görebilirler.

 

ULTRAASLAN_TARAFTARLARI_İLE_YEMEK_20110824 (28)     10678826_1537090759867386_8457376162342800714_n

 

Diyeceğim odur ki, göreve geldiği 2009 Nisan ayından bu güne kadar hayata geçirdiği sosyal projelerle belediyecilikte yeni bir dönem başlatan  bir başkana yapılan linç girişimi en basit ifadeyle haksızlıktır.

 

Bakın ünlü Fransız yazar Balzak yakalaşık 200 yıl önce ne diyor ‘’VİCDANIMIZ YANILMAZ BİR YARGIÇTIR, BİZ ONU ÖLDÜRMEDİKÇE.’’ Kısacası engelliler gününde yaşanan diyaloğu bir dayak ve hakaret gibi göstermeye çalışanları eğer öldürmedilerse vicdanlı olmaya davet ediyorum.

 

Başta saygı, sevgi ve vicdan engelinin olmadığı, yaşamın her alanında engelsiz günler dilerim.

 

Saygılarımla – Murat Karaca

Galeri
📆 05 Aralık 2014 Cuma 12:26   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR