MENÜ ☰
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Maltepe, Manşet, Toplum » BTP’de Büyük Kongre 2022’de Yapılacak
BTP’de Büyük Kongre 2022’de Yapılacak

BTP İstanbul Maltepe İlçe Kongresinde Ersin Kızak başkan seçildi. Kongreye BTP İstanbul İl Başkanı Fuat Şengül ve BTP Genel Başkan Yardımcısı Sabri Terzi de katıldı.

Bağımsız Türkiye Partisi’nde (BTP) kongre süreci devam ediyor.


İstanbul’da Genel Başkan Hüseyin Baş’ın katılımıyla Esenyurt’tan startı verilen ilçe kongreleri Maltepe ile devam etti.
Kongrede Ersin Kızak BTP Maltepe İlçe Başkanı seçildi. Kızak partililere yaptığı konuşmada, “Bir tarafımızda ebedi genel başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş Hocamız, diğer tarafımızda kendi gençliğini bağımsız Türkiye uğruna feda etmiş genel başkanımız Hüseyin Baş Bey ve arkamızda da Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduktan sonra asla yolda kalmayacağız ve hedefe varacağımıza inanıyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.“Siyasetin Gayesi Verilen Sözleri Yerine Getirmektir”

Kongreye katılan BTP Genel Başkan Yardımcısı Sabri Terzi ise, “Siyaset insanların oyunu aldıktan sonra 5 yıl kendi çıkarlarını takip etmek değil aksine ekonomik olarak, siyasi olarak, ahlaki olarak millete ne vaat etti ise onları yerine getirme gayesini taşımalıdır. Siyasetin ana gayesi budur, bu olmalıdır. O yüzden Prof. Dr. Haydar Baş Bey bu gaye ile yola çıktı, O’nu Hakk’a uğurladık ama aynı sevda ile, aynı gönül ile, aynı idealle genel başkan seçtiğimiz Hüseyin Baş Bey de aynı idealle, aynı mefkure ile yol alıyor” dedi.

“Kasım Ayında İstanbul İl Kongremizi Yapacağız”

BTP İstanbul İl Başkanı Fuat Şengül de konuşmasında partideki kongre sürecine ilişkin bilgiler verdi.


“İnşallah Kasım’da İstanbul il kongresini yapacağız ve 2022’nin Mart – Nisan aylarında da büyük kongremizi yapacağız ve 2023 seçimlerinde yerimizi alacağız” diyen Şengül şöyle devam etti:  “Hocamızın fikirlerini, ideallerini sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz. Şunu asla unutmayın; BTP hiçbir seçimi kaybetmedi. Niçin bunu söylüyorum biliyor musunuz? Çünkü siz üzerinize düşen vazifeyi yaptınız. Siz doğruyu, iyiyi, güzeli yaratılma gayenize uygun olarak gidip anlattınız. Millet bunu aldı veya almadı, bu onların kaybı ama siz kazandınız ve yine de kazanmaya devam edeceksiniz.”

Galeri
📆 06 Temmuz 2021 Salı 23:18   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR