MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Aralık 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Büyükşehir, Genel, Manşet, Toplum » Büyükşehir’den “Yeşil” Hamle
Büyükşehir’den “Yeşil” Hamle

Bursa’da kişi başına düşen düzenlenmiş yeşil alan miktarını Avrupa standartlarına ulaştırmak için bütün şartları zorlayan Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım’ın Maltepe Mahallesi’nde bulunan BUSKİ su deposunun bulunduğu alanı da park olarak bölgeye kazandırdı.

Bursa‘da kişi başına düşen düzenlenmiş yeşil alan miktarını Avrupa standartlarına ulaştırmak için bütün şartları zorlayan Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım’ın Maltepe Mahallesi’nde bulunan BUSKİ su deposunun bulunduğu alanı da park olarak bölgeye kazandırdı.

Şehrin her bölgesine halkın nefes alacağı yeşil alanlar kazandıran Büyükşehir Belediyesi, en az düzenlenmiş yeşil alana sahip olan Yıldırım’a bir park daha kazandırdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep AltepeMaltepe Mahallesi’nin en önemli talebinin park olduğunu hatırlatarak, “Ne zaman bu bölgeye gelsek bizden hep halkımızın oturup dinlenebileceği, çocuklarımızın güzel vakit geçirebileceği bir park yapılması istendi. Uzun yılların beklentisini gerçekleştirmek için tüm şartları zorladık. BUSKİ Su deposu alanını çevreleyen duvarları kaldırdık. Yaklaşık 8 bin 100 metrekarelik bir parkı mahallemize kazandırdık. Çocuklarımızın spor yapabileceği bir futbol sahasının da bulunduğu parkta halkımız güzel vakit geçirebilecek. Buranın güvenliği ve saha için soyunma kabini yapılmasıyla ilgili talepler var. Bunlar içinde gerekli çalışmaları başlatacağız. Parkımız Maltepe Mahallesine, Yıldırım’a hayırlı olsun” dedi.

Parkın açılış törenine katılan Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın da atıl vaziyetteki alanın park alanına dönüştürülmesiyle bölgenin değerinin arttığını belirterek, “Bir yerin değerli olması için kullanılabiliyor olması gerekiyor. Buradaki yeşil alanın insanların kullanımına açılması çok önemli. İlçemize kazandırılan park nedeniyle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yıldırım Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Ergün de Bursa‘nın nüfus bakımından en büyük ikinci ilçesi olan Yıldırım’ın toprak bakımından en küçük ilçesi olduğunu belirterek, “İlçemiz güzel bir park daha kazandı. Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

protokol mensupları konuşmaların ardından park alanı içindeki suni çim futbol sahası içinde kurdele keserek parkın açılışını yaptı. – BURSA

📆 26 Temmuz 2017 Çarşamba 15:04   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR