MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Aralık 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Büyükşehir, Genel, Manşet, Toplum » ÇATALCA’NIN DOKUZ MAHALLESİNE DAHA DOĞALGAZ
ÇATALCA’NIN DOKUZ MAHALLESİNE DAHA DOĞALGAZ

Bugün öğlen saatlerinde Çatalca’nın üç mahallesini doğalgazla buluşturan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, iki ay içerisinde de Çanakça, Akalan, İzettin, Gökçeali, Nakkaş, Kestanelik, Dağyenice, Subaşı, Okkalı’nın aralarında bulunduğu dokuz mahalleyi daha doğalgazla buluşturacaklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Çatalca’da gün boyunca sürdürdüğü programlarından biri de dokuz mahallenin daha doğalgaza kavuşturulacağının müjdesini verdiği Çanakça’daki programı oldu.

Ak Parti Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, İGDAŞ Genel Müdürü Mehmet Çevik, İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan’ın da katıldığı programa Çatalcalı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Başkan Topbaş’ı tören alanı girişinde ellerindeki Türk bayraklarıyla karşılayan vatandaşlar Başkan Topbaş’a sevgi gösterilerinde bulundu.

Programda konuşan Başkan Kadir Topbaş, “Dünyanın imrendiği İstanbul’u sizin desteğinizle üç dönemdir yönetiyorum. Bu şehre hizmet etmek en şerefli gururdur” diye konuştu. Göreve geldikleri günden bugüne İstanbul’a yaptıkları yatırımlar toplamının 98 Milyar olduğunu belirten Başkan Topbaş, Çatalca’ya yaptıkları yatırımın da 1 milyar olduğunu söyledi. Başkan Topbaş şöyle devam etti: “Bizim bu yatırımlar münasebetiyle her ay 485 milyon İstanbul piyasasına sadece işçilik olarak taze para girmektedir. Bu istihdam demektir, aş iş demektir. Biz daha yatırımlarımızı daha artırmayı planlamaktayız. Hamdolsun devlete veya bir finans kuruluşuna günü gelmiş 1lira bile borcumuz yok. Kasamızda paramız var. Sizin paranız, milletin parası. Emanettiniz biz de. Biz de bunu bu kentin ve bu memleketin, bu ilçenin bu mahallerin menfaatleri için kullanmaya çalışıyoruz.”

İhsaniye, İnceğiz ve Kabakça mahallelerinin artık doğalgaza kavuştuğunu ve vatandaşların soba yakma derdinden kurtulduğunu ifade eden Başkan Topbaş, “Çanakça’da inşallah iki ay sonra evlerinize doğalgaz bağlata bileceksiniz. Nasıl bir çalışma bu? Bizde durmak yorulmak yok. Sizler için daha neler yapabilirizin peşindeyiz” ifadelerini kullandı.

-Hafif Metro-
Çatalca’ya tren yolundan hafif metro getirecekleri müjdesini veren Başkan Kadir Topbaş “Çatalca’ya metrodan bahsediyorum. Doğalgaz şu bu neyse, bugüne kadar kim söyledi. Mevcut tren yolundan bir hafif metro projesini şuanda tamamlamak üzereyiz. Buradan İstanbul’un her tarafına gideceksiniz. 4-5 kilometrelik mesafede bulunan istasyona gittiğiniz zaman hemen İstanbul’dasınız. Hızlıca, konforlu, kaliteli bir yolculuk yapacaksınız. Bugüne kadar kim söyledi bunu kimin aklından geçti” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki 15 Nisan’da yapılacak referandumla ilgili de konuşan Başkan Topbaş konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biraz önce ilçe eğitim müdürümüz ve muhtarımız eski lojman ve o okullar ve lojmanların yıkılıp döküldüğünü söyledi. Şimdi açıklıyorum size. O lojmanları yıkacağız ve sekiz derslik okul yapacağız. Güçlendirme değil bu. Bakın başkanlık bu kadar kolay işte. Cumhurbaşkanımızın söylediği başkanlık sistemi de bu. Anında karar verebiliyor anında çözüm getirebiliyoruz. Sayın muhtarımız düğün salonu ihtiyacından da bahsetti ilçe belediyesi yapmak istemiş imkanı olmamış yapamamış, büyükşehire verebilirim demiş arsayı. Versin arsayı düğün salonunda yapayım. Kimseye sormadan bürokrasiye takılmadan, zaman kaybetmeden anında karar verebiliyorum. Türkiye’de de bunu istiyoruz. Diyoruz ki, yeni sistem başkanlık sistemi olsun, anında karar verebilirsin, kabinesini kursun”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de çok sayı da şirketi olduğunu ve bu şirketlerin müdürlerini değiştirme yetkisinin de kendisinde olduğunu belirterek, “Önceden çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ederek görevi başkasına verebiliyorum. Yarın sandıkta vatandaş iyi olmayan işleri müdürden değil başkandan soruyor çünkü.” diye konuştu.

Bir kişiye bu kadar yetki verilmesi yanlış’ yönündeki eleştirilere de değinen Başkan Topbaş bu eleştirilere karşı da şu açıklamada bulundu: “Bana da verdiğiniz yetki. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak benim yetkim de az değil ki. Daha da yetki istedim. Plan bütünlüğü açısından bazı bakanlık ve kurumların plan yetkisi bizde olsun. Trafik yetkisini bize versinler dedim. Bunları istemek demek bir farklı yönetim tarzı istemek mi demektir? Daha fazla hizmet edebilelim, olayları çözelim diye istemekteyim. Şu anda iktidarı getirdiğiniz de zaten tek adam değil mi? İki tane başbakan yok, bir tane başbakan var. İki tane cumhurbaşkanı yok bir tane Cumhurbaşkanı var. Efendim kim denetleyecek diyorlar. Öncelikle adam gibi adam seçeceğiz. Söylediğini yapan adamlar getireceğiz. Söylediğini yapabilen belediye başkanlarını, cumhurbaşkanlarını seçeceğiz.”

-Ben Yine Evet Derdim-
“Yapılan hizmetleri takdir eden insanlarsınız. İstikrarlı bir yönetimin devamı için kararınızın ‘Evet’ olacağına inanıyorum. Bir siyasi kimliğim olmasaydı, bir sade vatandaş olsaydım bir belediye başkanı olmasaydım ve böyle bir karar hangi partiden gelirse gelsin Kadir Abiniz olarak ben ‘Evet’ derdim. Çünkü doğru gördüğüm ve benim de başkan olarak yaşadığım benzer bir rahatlığın getireceğini düşünüyorum. “

📆 22 Mart 2017 Çarşamba 09:25   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR