MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » Cerrah Başkan Altınok Öz’den örnek sünnet operasyonu
Cerrah Başkan Altınok Öz’den örnek sünnet operasyonu

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, ‘Yıl boyu ücretsiz sünnet kampanyası’ kapsamında 8 yaşındaki Ahmet Ali Coruk’u Soğanlık Megapol Hastanesi’nde sünnet etti. İnsan sağlığını önemseyen Op. Dr. Başkan Altınok Öz, sünnet konusunda önemli uyarılarda bulundu.

Göreve geldiği 2009 yılından bu yana “Yıl Boyu Ücretsiz Sünnet Projesi”ni en önemli projesi olarak tanımlayan ve 6 yılda yaklaşık 10 bine yakın sünnetin hastanede, hijyenik şartlarda ve uzman doktorlar eliyle yapılmasını sağlayan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, belediyenin sünnet olanağından yararlanmak isteyen Kartallı Murat Çoruk, Yurdagül Coruk ailesinin 8 yaşındaki çocukları Ahmet Ali Coruk’un sünnetini de yaparak, halk sağlığını yakından ilgilendiren sünnet konusuna bir kez daha dikkat çekti.

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü sabah saatlerinde Soğanlık Megapol Hastanesi yöneticileri karşıladı. Gerekli tüm tahlil ve tetkiklerin yapıldığı minik Ahmet Ali’nin ameliyathanede uzmanlar tarafından hazırlanmasından kısa süre sonra Başkan Op. Dr. Altınok Öz, Megapol Hastanesi cerrahi ekibiyle birlikte ameliyathaneye girerek 20 dakika süren başarılı bir sünnet operasyonu gerçekleştirdi.

 

Op. Dr. Altınok Öz: Sağlık sektöründe öncü olduğumuz için mutluluk duyuyoruz

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz operasyonun ardından yaptığı açıklamada; “Kartal Belediyesi olarak yıl boyu sünnet kampanyamız devam ediyor. Bugüne kadar 2009 yılından beri 9 bin 851 çocuğumuza sünnet yaptık. 9 bin 852’inci sünneti ben yaptım. Buradaki amacımız şu; Müslüman bir ülkenin yarısı erkek ve o yarısı da mutlaka sünnet oluyor. Dolayısıyla sünneti ehil ellerde ve yıl boyuna yayarak ehil olmayan ellerde olan ve olabilecek riskleri azaltan, Hepatit C, B, AIDS gibi tehlikelerden arındırılmış bir şekilde hastane koşullarında sünnet yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. İlgileri ve dikkatleri çekmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla Türkiye’de her önüne gelen çantayı kapan sünnet yapamaz. Bu doğrultuda da kamuoyu oldukça bilinçlendi. Türkiye’de bu yönde hareket gözlüyoruz, gözlemliyoruz. Bu konuda öncü olduğumuz için de mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Başkan Altınok Öz, göreve geldiği 2009 yılı itibariyle Kartal’da uygulamaya konulan yıl boyu sünnet kampanyasının Sağlık Bakanlığı politikasına girdiğine de dikkat çekerek, “Bu uygulama Sağlık Bakanlığı politikasına girdi ama henüz uygulanma noktasında sanıyorum yeterli eğitimler verilmedi. Bunu Aile Sağlık Hekimleri eğitimini aldıkları takdirde rahatlıkla yapabilir. Komplikasyonlu hasta işlemlerini de hastaneye yollayarak bunun önüne geçebilir.” diye konuştu.


altinoktan-sunnet-operasyonu1

Başkan Altınok Öz’e teşekkür

8 yaşındaki çocukları Ahmet Ali Coruk’u sünnet ettiren aile de Başkan Altınok Öz’e teşekkür ederek, “Bu kampanya ile birlikte çocuğumuz steril ortamda güvenli bir şekilde sünnet oldu. Başkanımızın da bizzat kendisi ilgilenip oğlumuzun sünnetini yaptı. Bu da bizleri çok mutlu etti. Başkanımız Altınok Öz’e çok teşekkür ediyoruz.” dediler.

Başkan Altınok Öz, toplum sağlığını önemsiyor

Başkan Altınok Öz, Kartal ilçesinde çok sayıda sağlık kuruluşu ile ücretsiz sünnet projesi üzerinden anlaştıklarını yıl boyu tüm Kartallılara psikolojik ve sosyal açıdan daha sağlıklı ve nitelikli bir sünnet hizmeti sunmayı amaçladıklarını belirtti. Bu projeyle, hatalı yöntemlerin, estetik yanlışların, hastalıkların oluşumunu ve ileride doğabilecek sorunları önleyerek; bedensel ve psikolojik hastalıklara karşı çocukların ve toplumun korunacağını belirtti. Kartal Belediyesi’nin uygulamış olduğu Yıl Boyu Ücretsiz Sünnet Kampanyası’ da, Marmara Belediyeler Birliği tarafından “Sosyo-Ekonomik ve Kültürel Projeler” dalında da proje ödülü almıştı.

Sünnet olan çocuklara cesaret diploması

Yıl boyu ücretsiz sünnet kampanyası kapsamında sünnet olan çocuklara Kartal Belediyesi tarafından çeşitli ödüller verildi. Sünnetten önce Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün adına çocuklara ‘Cesaret diplomaları’ Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Turgut Mermertaş tarafından verildi.

Galeri
📆 31 Temmuz 2015 Cuma 11:45   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR