MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » CHP KARTAL SKM’YE GÖRKEMLİ AÇILIŞ
CHP KARTAL SKM’YE GÖRKEMLİ AÇILIŞ

CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın Kartal da çeşitli temaslarda bulunarak SKM açılışını yaptı.

 
7 Haziran Genel Seçimlerine hazırlanan siyaset dünyasında finişe az bir süre kala adımlar sıklaşıyor. CHP İstanbul da seçim kampanya merkezlerini açmaya son sürat devam ediyor.

 
Kartal SKM Merkezi açılışına katılan CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, gördüğü kalabalıktan oldukça memnun oldu. Karayalçın kendisine gösterilen ilgiden son derece mutlu oldu.

 


chp-kartal-skm-acilis-2

Murat Karayalçın açılıştan önce Kartal Kolcuoğlu Resteurant da Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri,
Esnaf ve Köy dernekleri ile Muhtarlar ve Basın mensupları ile kahvaltıda buluştu. Karayalçın burada yaptığı konuşmada CHP İktidarının 7 Haziran da gerçekleşeceğini ve Halk’ın özgürlük ve Demokrasiye kavuşacağının altını çizdi. Murat Karayalçın şunları söyledi: ” Biraz önce konuklarımızı takdim ederken Sevgili Milletvekilimiz ve yeniden adayımız olan İhsan Özkes, dedi ki ‘Bütün Türkiye burada’ Evet her kesimden insan burada ve hep beraber iktidara yürüyoruz. 1 Mayıs biliyorsunuz resmi bayram oldu. Ama dün İstanbul da yaşananlar utanç verici.

 

 

Taksim de kutlamaya izin vermemek mantıksız. Orada daha önce inşaat vardı. Ama şimdi o inşaat tamamlandı. Bir sorun kalmadı. Ama Türkiye’nin yönetimi ve İstanbul’un yönetimi oraya izin vermedi. İl Başkanlığımıza şuraya çelenk koyabilirsiniz şurada durabilirsiniz dendi ancak ben bunu kabul etmemiz mümkün değildi. Benim veya CHP’nin böyle bir dayatmaya boyun eğmemiz beklenemez.

 

 

Bu olay Devlet’in yurttaşların yaşam biçimine müdahele etmesi anlamına gelmektedir. Benim bayramımı nasıl kutlayacağımı Devlet karara bağlayamaz. Bizim CHP olarak güvenlik güçleri ile bir çatışma yada mücadele içine girmemiz mümkün değil. Nihayetinde onlar kendilerine verilen talimatları uyguluyorlar. Bizim asıl işimiz onlara o emirleri veren Hükümet ile mücadele edeceğiz. Bizim için de o tarih 7 Hazirandır. Yaşadıklarımız bize yakışmadı.

 

Ama dün bir olay daha yaşandı. Bu olay şöyle oldu. Türkiye Cumhuriyeti Karayollarında işe alınmış olan Taşeron işçi statüsünde sözleşmeli olarak çalışan işçilerimize kadro verilmesini emreden Yargıtay kararı 2010 yılından beri uygulanmıyordu. Dün Başbakan hidayete ermiş olmalı ki durup dururken seçime 36-37 gün kala bunlara kadro verileceğini açıkladı. Bunların yöneticilerinden birisi demiş ki 2010’dan beri bu hak verilmediği için Devlet 2 Milyar tasarruf etmiş. Artık o paranın nereye gittiğini varın siz düşünün.” dedi.

chp-kartal-skm-acilis-1
Kahvaltı sonrası Çavuşoğlu’nda bulunan Seçim Kampanya Merkezi’nin açılışını Halk oyunları ekiplerinin sunduğu gösteriler eşliğinde Kartal CHP İlçe Başkanı Erdal Kıskanç ve Kartal Belediye Başkanı Op.Dr. Altınok Öz ile İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayları Metin Ağırman, Derya Şentürk, Cem Haydar Bektaş, Birsen Tursun Demirel, Doğan Çakmak, Erkan Başboğa, Nurettin Sarıbal ile birlikte yaptı.

Galeri
📆 03 Mayıs 2015 Pazar 10:35   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR