MENÜ ☰
.
Nisan 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Tuzla » Eğitim Kenti Tuzla’da Kariyer Günleri Düzenleniyor
Eğitim Kenti Tuzla’da Kariyer Günleri Düzenleniyor

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ‘Eğitim Kenti Tuzla’ vizyonunda Tuzla Kaymakamlığı, Tuzla Belediyesi, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tuzla Rehberlik Araştırma Merkezi işbirliğiyle Tuzla Kariyer Günleri düzenleniyor. Tuzlalı 6.000 öğrenci, 40 üniversite ile Tuzla Kariyer Günleri’nde buluşuyor.

 
Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nda düzenlenen programa Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Tuzla Belediyesi Birim Müdürleri, Tuzla İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretim görevlileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Açılışın ardından protokol stantları gezerek bilgi aldı.

Alireisoğlu, Başkan Yazıcı’ya Teşekkür Etti
Tuzla Belediyesi ile birlikte gençlerin önün açan bir proje daha gerçekleştirdiklerini belirten Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, “ Bütün organizasyon ve emekler, sevgili yavrularımızın daha sağlıklı tercih yapması için gerçekleştirildi. Tercihlerinizdeki isabet oranı daha güçlü olsun ve yarın sizler hayatınızda mesleğe atılmışken “Biz yanlış yapmadık. Tercihlerimizi yaparken öğretmenlerimiz, büyüklerimiz ve belediyemiz bizim yanımızdaydı” diyebilesiniz diye gerçekleştirildi. Yaklaşık 40’a yakın üniversitemiz burada. Yaklaşık 6 bin öğrencimiz gezecek bu stantları. İnşallah en iyi şekilde size faydalı olacağını ümit ediyoruz. Eğitim ile ilgili projelerimizde bize her zaman destek veren, önem veren ve tüm gücüyle destek olan ve kaynaklarını eğitime harcama konusunda hiçbir şeyi bizden esirgemeyen Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

Şelale Eğitim Parkı’nı Türkiye’nin Sembolü Olacak
Üniversiteler adına bir konuşma yapan Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan “Bizden daha ileri diye kabul ettiğimiz ülkeler ne biliyorsa biz onlardan daha iyisini bilmeye muktediriz. Bu anlamda lütfen kendinizi eksik görmeyin. Çünkü dünyada çok başarılı olmuş çok sayıda iş adamı, akademisyen ve profesyonellere sahibiz. Bu anlamda ben sizlerin Türkiye’nin geleceği olarak bu konularda daha iyi yetişmenizi ve mesleklerinizi doğru seçmenizi temenni ediyorum. Tabi bunu demişken Tuzla’ya baktığınız zaman iki kelime özetliyor. Bu iki kelimeyi de önemle huzura getiren de Tuzla Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi Yazıcı’dır. Tuzla denizcilik ve eğitim kentidir. Önümüzdeki yıllarda Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nın da Türkiye’nin sembolü olacağını düşünüyorum. ” dedi.

Doğru Tercihlerle Başarabilirsiniz
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Bilgisayar Mühendisi olmayı hayal ettiğini ama bir tercihinde Tıp Fakültesi’ni de yazdığını hatırlatarak bu tercihin hayatındaki yeri ve önemini anlattı. Öğrencilik döneminde yaptığı tercihi örnek gösteren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Bir derdinizin olması lazım. İdealiniz olması lazım. Geleceğe dair bir idealinizin ve bu idealleri gerçekleştirecek olan araçlara, mesleklere ve bir harekete ihtiyacınız var. Bunu gerçekleştirebilmek için de bir derdinizin olması lazım. Şu anda da gördüğüm kadarıyla derdi olan öğrencilerimiz burada. Hayatlarınızın en önemli dönüm noktalarından birisini yaşayacaksınız. Liseyi bitirmekle beraber temel eğitimin artık bittiği, meslek sahibi olacağınız bir aşamaya geldiniz. İnsan hayatının önemli dönüm noktalarından bir tanesini yaşıyorsunuz. Bu dönüm noktasında başarıyla, doğru tercihlerle doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle, doğru fikirlerle olursanız başarabilirsiniz. Aksi takdirde hayatınızda her şey bitmiş olmaz ama bir çok şeyi artık yavaşlayarak ve daha geriden gelerek tamamlamak zorunda kalırsınız. İnşallah doğru tercihi, doğru zamanlamayı ve doğru kişilerle beraber bu işi yaparsanız zaten başarılı olacağınıza inanıyorum. Geçmişte bugünkü gibi gençlere imkan veren, sizin hayatınıza yön verecek olan mekanizmalar o zaman mümkün değildi. Sizlerin bu üniversitelerimizin çok kıymetli katkılarıyla hazırlanan bu stantlarda göreceğiniz ve bundan sonra hocalarımızın verecek olduğu seminerler ile kendinize büyük bir gelecek hazırlamak adına önemli tercihlerde bulunacağınıza inanıyorum. İnşallah güzel sonuçlar alırız. Burada da ev sahipliği yapmaktan ve çözüm ortağı olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Tuzla Kariyer Günleri
Tuzla’da eğitim alan 11 ve 12. sınıf öğrencileri “Doğru Tercih, Uygun Meslek, Emin Gelecek” sloganıyla düzenlenen programda 03-04 Mayıs tarihlerinde Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nda üniversitelerin stantlarını gezerek hem meslekleri tanıma fırsatı buluyor hem de doğru tercih yapabilme konusunda rehber öğretmenlerden destek alıyor. Akademisyenler tarafından verilen eğitimler ile meslek seçimi, iletişim, dil ve konuşma, gelecek ve geleceğin meslekleri gibi konularda seminerlere de katılarak öğrenciler bilgi dağarcıklarına ve yarınlarına yön verme konusunda bilgi sahibi oluyor.
Tuzla Kariyer Günleri, 5 Mayıs 2016 Perşembe günü Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün’ün “Gençlik ve Gelecek”, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın “ Geleceğin Meslekleri ve İş Dünyası” konulu seminerleri ile sona erecek.

📆 05 Mayıs 2016 Perşembe 11:25   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR