MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Manşet, Pendik, Toplum » Engelli Meclisi Kurulacak
Engelli Meclisi Kurulacak

Bünyesinde Engelli Meclisi kurmak üzere düğmeye basan Pendik Kent Konseyi , ilk genel kurul toplantısını da Şubat ayında gerçekleştirecek. Kent Konseyi Başkanı Ayşenur Türkay, özellikle engellilerle ilgili çalışmaların ağırlıkta olacağı yeni dönem projelerini tanıttı.

 

Pendik Kent Konseyi, 2015 yılının ilk genel kurul toplantısını Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde gerçekleştirdi. Toplantıya Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, Pendik Kent Konseyi Başkanı Ayşenur Türkay, Pendik Belediyesi Dış İlişkiler Müdürü Kemal Kaya ile bazı ilçe mahalle muhtarları ve Pendik Kent Konseyi üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Kent Konseyi Başkanı Ayşenur Türkay, 2014 yılı Kent Kent Konseyi faaliyetleri ile 2015 yılı hedeflerini üyelere sunumla anlattı.

 

Önceki yıllarda bir çok çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Türkay, bunların arasında en önemlisinin stratejik bir plan hazırlamak olduğunu, o planlarda yer alan köy pazarı, engelsiz spor çalıştayı gibi projelerin de hayata geçtiğini belirtti. Türkay, Anadolu Yakasındaki hem kent konseylerini, hem de kadın derneklerini bir araya getiren toplantılar düzenlendiğini, sokak hayvanlarıyla ilgili konuların masaya yatırıldığı Çevre Çalışma Grubu kurduklarını, Engelli Bireylere Hizmet Sağlayıcılar Platformu kurduklarını da vurguladı.

 

Yeni dönemin projeleri tanıtıldı

2015 yılında yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi veren Türkay, Kent Konseyi bünyesinde bir Engelliler Meclisi kuracaklarını, Şubat ayında da ilk genel kurulunu yapmayı hedeflediklerini söyledi. Türkay, “Bunun yanında, engelli öğrencilerle alakalı, okullarımızdaki müdürler ve beden öğretmenlerimizin de olacağı bir çalıştay gerçekleştirmek istiyoruz. Bu konuda Gedik Üniversitesi ile işbirliğimiz olacak. Amaç, engelli öğrencilerin beden derslerinde engelsiz şekilde spordan istifade edebileceği bir eğitim seviyesine ulaşmak. Ayrıca Pendik’teki engelli bireylerin katılacağı bir anket programı ile bünyemizde bir bilgi bankası oluşturarak onlar için gerekli çalışmaları ortaya koymak. Engelsiz Sanat Çalıştayı ve ‘Sesli Kütüphane’ projelerimiz de bulunuyor” dedi.

 

Toplantıda, Pendik Çarşı içinde bebek emzirme ve alt değiştirme kabini projesi , Kent ve Kadın Çalıştayı kurulması, Uluslararası Pendik Halk Dansları Festivali ile Geleneksel Türk Giysileri Sergisi, Su Kullanma Bilinci Eğitimleri, Yaşlı Hakları Konferansı ile ‘Bizim Zamanımızda Pendik’ Sohbet Programları gibi birçok proje üyelere anlatıldı.

📆 26 Ocak 2015 Pazartesi 09:20   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR