MENÜ ☰
.
Mart 2024
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Maltepe, Manşet, Toplum » Engelliler gönüllerince eğlendi
Engelliler gönüllerince eğlendi

Maltepe Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü, Prof.

Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde, “Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok. Engelleri Sevgiyle Aşıyoruz” etkinliğiyle kutladı.

Maltepe Belediye Meclis üyesi ve Engelliler Komisyonu Başkanı Tülay Düztaş’ın sunuculuğunu üstlendiği programda, işitme engelliler tercümanı Dilek Yalçın da görev yaptı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, engelli vatandaşlara engelleri yöneticilerin, yasa çıkaranların, hükmedenlerin koyduklarını belirterek, “Bizde diyoruz ki Anadolu’da bir atasözü vardır; ‘Herkes kendi evinin önünü süpürürse, mahalleniz, sokağınız tertemiz olur’ Sokaklarınız temizse, iliniz temizdir. İliniz temizse, ülkeniz temizdir. Bunu önce biz Maltepemizden başlatalım. Engelli kardeşlerimizle yan yana yaşamayı öğrenelim. Onların başımızın tacı olduğunu kabul edelim. Onlara asla acımayacağız. Biz onlara sadece daha çağdaş bir ülkede, daha medeni bir ülkede, daha güzel bir Maltepe’de özgürce yaşayacakları olanaklar sunmalıyız. Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız İstanbul’da, hükümetler Türkiye genelinde bir yumruk gibi bir araya gelecek. Sorunları, zorlukları hep birlikte aşacağız” dedi.

Fotoğraf sergisi açıldı

Etkinlikte, Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği’nin fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı. Maltepe Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün ve İstanbul Anadolu Yakası Fotoğraf Sanatı Derneği’nin (ANAFOD) destek verdiği sergi, üç aylık çalışmanın sonucunda gerçekleşti. Sergide engelli vatandaşların İstanbul’un tarihi ve kültürel mekanlarında çektikleri 22 fotoğraf, ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

📆 04 Aralık 2017 Pazartesi 12:50   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR