MENÜ ☰
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Politika, Toplum » Etimesgut’ta Prof. Dr. Haydar Baş Parkı…
Etimesgut’ta Prof. Dr. Haydar Baş Parkı…

Açılışa BTP lideri ve kurmayları da katıldı

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde Bağlıca mahallesinde yapımı tamamlanan 7 bin metrekare büyüklüğündeki yeni parka BTP’nin merhum genel başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın ismi verildi.


Parkın açılış törenine Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, BTP kurmayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu ülkeye hizmet edenlere sahip çıkmak zorundayız

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, bu ülkeye hizmet etmiş devlet adamlarının isimlerini ilçedeki tesislere verdiklerini belirterek, ‘Bugün de merhum Prof. Dr Haydar Baş’ın ismini verdiğimiz parkımızın açılışını yapıyoruz. Bu ülkeye hizmet etmiş, ülkeyle barışık olan devlet büyüklerimize sahip çıkmaya onların isimlerini parklarımızda tesislerimizde yaşatmaya devam edeceğiz. Parkımız hayırlı olsun.’ dedi.

Prof. Dr. Haydar Baş bu ülkenin manevi Cumhurbaşkanıydı

Açılış töreninde konuşan BTP Genel Başkan Hüseyin Baş da; ‘Bundan tam 19 yıl önce, 18 Ağustos 2002 tarihinde merhum Genel Başkanımız Profesör Doktor Haydar Baş, Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanlığı koltuğuna ilk kez oturduğu tarihti. Aynı gün onun adına Etimesgut’ta, Ankara’nın kalbinde, başkanımızın da söylediği gibi Ankara’nın en değerli mekanında bu güzel parkı açıyoruz. Vatanımıza, milletimize, devletimize hayırlı olsun. 18 Ağustos 2002 tarihinde başladığı yolculukta hepimizin şahadeti üzerine sadece bu millet için çalışma yaptı. Türk milletini dünya devleti yapmak için, Türk devletini kainat devleti yapmak için ömrünü vefa etmişliğine ben ve hepimiz şahidiz. Bu park da bu güzel çalışmaların aslında bir meyvesi. Kıymetli Başkanım isimler sayarken merhum Ecevit’ten, merhum Özal’dan bahsetti. Merhum Demirel’den bahsetti, merhum Erbakan’dan bahsetti. Baktım hep başbakanlardan, cumhurbaşkanlarından bahsediyor. İşte bu ülkenin manevi Cumhurbaşkanı da Haydar hocaydı. Bugün o maneviyatın parkını açıyoruz. Kendisine teşekkür ediyoruz. Etimesgut’ta şimdi arkamız sağlam. Başkanımız burada Türk tarihi müzesinden bahsetti, dünyada ilk dedi. Şimdi Başkan’a da bu yakışırdı. Ben tanıyınca onu anladım. Dünyada ilkleri yapmak ve dünyadaki ilk yaşanabilir belediye, en güzel belediye Etimesgut olsun diye bu parkın hatırına, başkanımızın hatırına bundan sonra hepimiz çalışacağız.’ İfadelerini kullandı.

Ortak düşmanlara karşı birlik çağrısı

Türk Milleti ve siyaseti arasında görüş farklılıkları olsa da ortak düşman ve hedefe karşı birlik çağrısı yapan BTP Lideri şöyle konuştu;
‘Başkanımız söyledi, bizim görüş farklılıklarımız olabilir dedi. Kesinlikle olabilir olmadı da. Biz aynı düşmana karşı savaşan, ancak farklı mevzilerde bulunan ve farklı savaş araçları kullanan, ama aynı milletin evlatlarıyız. Bizim ülkümüz bir, dinimiz bir, inancımız bir, değerlerimiz bir, kıymetlerimiz bir, düşmanımız ve düşmanlarımız da bir. O yüzden bu birlik, bu beraberlik Allah’ın izniyle bu parkın açılışı vesilesiyle Türk milletinin ayak sesleri olacak. Türk milletinin kardeşliğinin ve Enver Başkanım’ın da, bizlerin de, onun bulunduğu siyasi perspektifin de kardeşliğinin ayak sesleri olacak ve bu ayak sesleri, bu milletin karşısında durmak isteyen tüm dünya insanlarını titretecek diyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum, hepinize teşekkürler.’

Dünyada bir ilk; Türk Tarihi Parkı ve Müzesi

Prof. Dr. Haydar Baş parkının açılışını yapıp parkta bir tur atan BTP lideri ve parti kurmayları, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’in daveti üzerine aynı bölgede bulunan Türk Tarihi Parkı ve Müzesini de ziyaret ettiler.
60 bin metre karelik alan üzerinde yer alan; Ergenekon’dan Cumhuriyet’e ve günümüze Türk tarihinin heykel, rölyef, anıt, bilgi panoları ve vesikalarla sunulan Türk Tarih Parkı ve Müzesi dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor.

Galeri
📆 20 Ağustos 2021 Cuma 22:56   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR