MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » FAİLİ MEÇHULLER ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK AYIBI
FAİLİ MEÇHULLER ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK AYIBI

ÖZCAN: FAİLİ MEÇHULLER ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK AYIBI

CHP Parti Meclisi üyesi ve İstanbul Milletvekili Ali ÖZCAN, siyasi cinayetler konusuna el attı. Türkiye’nin yakın siyasi geçmişinin en karanlık noktalarında işlenen siyasi cinayetlerin utanç kaynağı olduğunu belirten ÖZCAN, konuyla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bir araştırma önergesi sundu.
“FAİLİ MEÇHUL DEĞİL FAİLİ BELLİ CİNAYETLER”

Özellikle 1990’lı yıllarda hız kazanan bu siyasi cinayetlerin aydınlatılamamasının ülkemizin ayıbı olduğu kadar, bu cinayetlerin gerçek faillerini tekrar cinayetler planlamaları için cesaretlendirdiğini ifade eden ÖZCAN, faili meçhul olarak adlandırılan cinayetlerin esasen faillerinin belli olduğunu ancak ortaya çıkarılmadığını ve yargılanmadığını söyledi.
“ÜLKEMİZİN GELECEĞİ ÜZERİNE KOMPLOLAR KURARAK HALKIN SİYASİ TERCİHLERİNE YÖN VERMEYE ÇALIŞANLARA BİR DAHA FIRSAT TANINMAMALIDIR”

Konuyla ilgili basına açıklama yapan ÖZCAN şunları ifade etti: “Cinayetleri ve karanlık planları yapanlar, ülkenin siyasi oluşumuna, tercihlerine, demokratik yapısına müdahale ediyor ve hatta yön veriyor. Bugün bu durum devam etmektedir. Güçlü bir demokratik anlayışla tüm karanlık güçlerle mücadele etmemiz ve bu cinayetleri aydınlatmamız, ülkemizin aydınlık geleceği için bir zorunluluk olduğu kadar bugüne kadar öldürülen aydın, siyasetçi, gazeteci ve yazarlara da borcumuzdur. Muammer Aksoy, Çetin Emeç, Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Hrant Dink ve daha nice aydınımızı bu cinayetlerle kaybettik. Suruç’ta 32 gencimizin canına kıyanlar da benzer bir amaç ve planla ülkeye yön vermeye uğraşanlar. Biz, bu cinayetleri aydınlatamadığımız ölçüde birileri yenilerini planlıyor ve devreye sokuyor. Türkiye’nin demokratik yaşamının en zayıf noktasını oluşturan bu konu, kalıcı bir anlayış ve niyet değişikliği ile ortadan kaldırılmalıdır. Halkımızın yaşamı üzerine komplolar kurarak ülkemizin siyasi tercihlerine yön vermeye çalışanlara bir daha fırsat tanınmamalıdır.”

“DEMOKRATİK YAŞAMDA YENİ BİR SAYFA AÇACAK TEK GÜÇ HALKTIR VE ONUN MEŞRU TEMSİLCİSİ MECLİSTİR.”

“Artık yeni bir sayfa açma zamanıdır. Bu sayfayı açacak tek güç halktır ve onun meşru temsilcisi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. Bu yeni sayfa, siyasi cinayetlerin hangi nedenle, amaçla, kime karşı ve ne zaman olduğu gözetilmeksizin tüm detaylarıyla aydınlatılması ve faillerden hesap sorulması ile mümkün olacaktır. Bu nedenle, Meclis’e konuyla ilgili araştırma önergemizi sunmuş bulunuyoruz.”​

📆 05 Ağustos 2015 Çarşamba 14:01   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR