MENÜ ☰
.
Mart 2024
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Beykoz, Genel, Manşet, Toplum » GELECEĞİN FUTBOLCULARI YETİŞTİRİLECEK
GELECEĞİN FUTBOLCULARI YETİŞTİRİLECEK

GELECEĞİN FUTBOLCULARI YETİŞTİRİLECEK

2015 Yılında kurulan Küçükçekmece İstanbul Atakentspor kulübü futbol altyapı geleceğin futbol yıldızlarını yetiştirecek.

İstanbul Atakent spor kulübü ile ilgili açıklamada bulunan İstanbul Atakent spor kulüp Başkanı Cevdet Şenkardeşler, “İstanbul Atakentspor futbol alt yapı yetenekli sporcularını İstanbul Atakentspor bünyesine katarak İstanbul Atakentspor’un alt yapısını oluşturmak ve İstanbul Atakentspor’u başarıya taşıyacak sporcular yetişecek.”dedi.

İstanbul Atakentspor kulübü altyapısını güçlendirmek için çalışmalara devam ediyor. Genç sporcuların yetiştirilmesi ve altyapı takımlarının başarılı olabilmesi için girişimlerde bulundu.Açılan Futbol okulları 12 ay boyunca kesintisiz olarak hizmet verecek. 3 antrenör tarafından verilen eğimler çalışmaları Küçükçekmece İstasyon mahallesi İstanbul Atakentspor tesislerinde çalışmalarını aralıksız devem ediyor. İstanbul Atakentspor kulüp Koordinatörlüğü’nü ise kulübün altyapı sorumlusu Sedat Palta tarafından yapılıyor.
İstanbul Atakent Spor Kulübü’nün modern ve sağlam altyapıyla buluşturmak adına gece gündüz çalıştıklarını belirten Kulüp Başkanı Cevdet Şenkardeşler,Türk sporunun gelişimine katkıda bulunma, sağlıklı sportif nesillerin yetişmesini sağlama, örnek sporcular yetiştirme misyonuyla hareket ediyor. Bu amaçla her yıl yeni yetenekleri keşfetmek,futbola ilgi duyan gençlere fırsat sunmak amacıyla yapıyor.Küçükçekmece İstasyon mahallesin’de bulunan tesisinde programlara katılarak futbolu öğrenen 230 yakın genç, aynı zamanda spor yaparak sosyal bir çevre içinde kendilerini tanımak, bir ekibe katılmak, ekip üyesi olarak mücadele etme, paylaşma, öz çalışma disiplinini kazanma fırsatını buluyor.
Başkanı Şenkardeşler,İlçemizde Küçükçekmece Belediye Başkanımız sayınTemel Karadeni öncülüğünde spora verilen destek Küçükçekmece Amatör Spor Külüpleri Destekleme Derneği Başkanı sayın Seymen Gençtürk ile birlikte her geçen gün artarak karşılığını buluyor ve İstanbul Atakent Spor Kulübü üzerinde taşıdığı örnek kulüp olma misyonuve bilinci ile bu yolda değerler yaratmaya devam ediyor. İstanbul Atakentspor Kulübü, kuruluşundan bu yana sadece 2 yıl geçmiş olmasına karşın bir yandan altyapıda tüm yaş grupları liglerinde yarışmacı kimliği ile yer alıp iddiasını ortaya koyarken, diğer yandan da keşfettiği ve yetiştirdiği futbolcu adaylarını, üstelik hiçbir bedel talep etmeksizin Türk Futboluna kazandırmaya devam ediyor.
İstanbul Atakent Spor Kulübü, UEFA Lisanslı Genel koordinatör Sedat Palta yönetiminde Ali İhsan Selçuk ve Azat Turhan teknik ekibi ile geleceğin futbolcularını keşfetmenin yanında, güncel ve bilimsel antrenman teknikleri eşliğinde, futbolcu adaylarının mental gelişimlerini de gözetim altında tutup, zihinsel ve fiziksel gelişimlerini sağlıklı bir şekilde tamamlamalarını hedefliyor.Zeki, çevik ve ahlaklı futbolcular yetiştirmeyi tüm hedeflerinin önüne koyan İstanbul Atakentspor Kulübü 2. Yılının sonunda 7 sporcusunu Profesyonel Futbol Kulüplerinin alt yapısına, 12 sporcusunu ise Amatör Futbol Kulüplerinin alt yapılarına transfer olabilmesine onay vermiş olmakla iftihar ediyor.Kulüp Başkanı Cevdet Şenkardeşlerin ve Yönetim Kurulunun kararlı duruşu ile, Kulübün günlük başarı peşinde koşan tavırdan uzak tutulması temel alınmıştır.
Türk sporuna daha faydalı olabilmek adına 2 yıl gibi kısa bir süredekeşfettiği, yetiştirdiği ve kalitelerini üst seviyelere çıkarttığı tam 19 Sporcusunu geleceğe ekilen fidanlar gibi görüp, transferlerine imkan sağlamak duruşunu göstermenin hem ilçe hem ilçe dışındaki bütün takım sorumlularımıza örnek teşkil etmesi açısından sizlerle paylaşmak isteriz…
Tek amacımız Türk futboluna gelecekteki yıldızlarını kazandırmaktır.

İstanbul Atakentspor Genel koordinatör Sedat Palta,Yedinci yaşta başlayan, futbol alt yapı Okulunun
amacı sporcu çocuklarımızın bedensel, zihinsel, psikolojik, sosyal yönde eğitimler yaparak İstanbul AtakentsporKulübü’ne ve toplumumuza faydalı gençler yetiştirmektir.
Sporcularımızın fizyolojik özelliklerinin yanında fiziksel yapılarını geliştirmek için düzenli ve doğru beslenme alışkanlıklarını kazandırarak, bedensel gelişimi sağlayacak, teknik becerilerini taktik zekası ile bütünleştirecektir.
Futbol Altyapı okulunun amacı, özgüveni olan, mutlu, seven, heyecanlı, duygularını kontrol edebilen, kendisi ve çevresiyle barışık, dostluk ve barışı önde tutan kişiliği ve sporcu ahlakı ile topluma örnek olacak psikolojisi güçlü oyuncular yetiştirmektir. Grup ile yaşamayı, dayanışmayı fikir ve çözümler üretme, iş bölümünde yardımlaşma duygularını geliştirerek sosyal olmalarını sağlamaktır.
Futbol Altyapısın kapısı herkese açıktır. Herhangi bir sınırlama yoktur. Bizim buradaki öncelikli amacımız çocuklara spor yaptırmak. Burada bizim kesinlikle ticari amacımız yok. Tek amacımız Türk futboluna gelecekteki yıldızlarını kazandırmaktır. İstanbul Atakentspor Futbol Alt Yapına yetenekli sporcularını İstanbul Atakentspor bünyesine katarak İstanbul Atakentspor’un alt yapısını oluşturmak ve İstanbul Atakentspor’u başarıya taşıyacak sporcular yetiştirmek misyondur.

İstanbul Atakent Spor Kulübü Transfer oldukları Profesyonel Kulüp
1) Ahmet ÇAMLIBEL (2005) GALATASARAY
2) Evra Sanel GÜLAL (2002) GALATASARAY
3) Ali HABBAZİ (2004) GALATASARAY
4) ATAKAN NURİ ORDU (2005) GALATASARAY
5) Sami Yusuf YILDIZ (2006) MEDİPOL BAŞAKŞEHİR
6) Selahattin SİNAN (2002) B.ÇEKMECE TEPECİKSPOR A.Ş
7) Musa Burak KELEŞ (2004) OTTOCOOL KARAGÜMRÜK

İstanbul Atakent Spor Kulübü Transfer oldukları Amatör Kulüp
8) Emirhan SUSATAN (2003) YENİBOSNASPOR
9) Çağatay CUCİ (2002) İST.SİNOPSPOR
10) Cihan DOBRUCALI (2006) İST.BALKANSPOR
11) Furkan AKSOY (2003) BEYKOZSPOR 1908 A.Ş
12) Gökhan CÖMERT(2006) İST.BALKANSPOR
13) İrfan Efe BÜLBÜL (2005) İST.BALKANSPOR
14) Kendal DEMİR (2003) HALKALI ÇAMLIKALTI GENÇLİK SPOR
15) Ozan Batın YÜKSEL (2006) İST.BALKANSPOR
16) Yunus Emre ULU (2002) ATAKENT 2015
17) Yunus Emre ÇINAR (2006) İST.BALKANSPOR
18) Doğukan ÖZ (2002) İST.TRABZONSPOR
19) Semih Eren AY (2004) SÖĞÜTLÜÇEŞMEBİRLİK GENÇLİK SPOR

Galeri
📆 30 Ekim 2017 Pazartesi 14:37   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR