MENÜ ☰
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Eğitim, Genel, Manşet, Toplum » ‘’Genç türk bilim insanı maddi imkansızlıklarla ameliyat ipinin hammaddesini üretti’’
‘’Genç türk bilim insanı maddi imkansızlıklarla ameliyat ipinin hammaddesini üretti’’

Uluslararası Balkan Üniversitesi Öğrencisi Emirhan Belli (18) 2.5 yıldır maddi imkansızlıklarla sabun satarak kazandığı parayla mutfakta başlayan bilim yolculuğuyla tüm imkansızlıklara rağmen başardı.

‘’Mutfakta başlayan bilim yolculuğu’’

Lise’de projesine başlayan belli,çok kapı çaldım yüzüme kapattılar kapılarını ben yılmadım,imkansızlıklarla neler yapılabileceğini ortaya koydum.

Okulum da boş bir sınıfı kendi imkanlarımla sosyal medyadan ve firmalara mailler gönderdim,bazı firmalar bana ulaştılar destek vereceklerini belirttiler.

Firmaların sayesinde okulda kendime ait özel bir çalışma alanı yarattım.

Gece geç saatlere kadar eve gitmeyip kütüphanelerde sabahlayarak projemi geliştirmek için çok çalıştım.Bu yolda tek başıma yürüdüm,ailem beni hep motive ettiler.Okul da kendime ait çalışma alanı yarattığım zamandan itibaren okul çıkışları akşama kadar çalışıyordum. Yapamazsın diyenler oldu hiçbir zaman onları dinlemedim.Tatillerde üniversitelere başvurarak gönüllü staj yaparak  her sabah istanbul’dan Gebze’ye giderek üniversite’de kimya alanında araştırma yapan hocaların yanında araştırma ekibinde hem teorik olarak hem de uygulamalı eğitim alarak kendimi geliştirdim.

‘’Umudumu hiçbir zaman kaybetmedim’’

2.5 yıl sonra 52 denemeden sonra ameliyat ipliğinin hammaddesi’ni üretmeyi başardım.

Kimya alanında ilerleyeceğim.Bilim alanında kimya alanında farklı projeleri olan belli,destek verilirse daha güzel işler başaracağım.

📆 04 Nisan 2021 Pazar 17:45   ·   💬 1 yorum   ·  

“‘’Genç türk bilim insanı maddi imkansızlıklarla ameliyat ipinin hammaddesini üretti’’” için bir yanıt

  1. ÜMİT Tansu dedi ki:

    Tebrikler kutlarım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR