MENÜ ☰
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum » Gençler Pandemide Sanat ve Müzikle Buluşuyor..
Gençler Pandemide Sanat ve Müzikle Buluşuyor..

Ünlüler Jüride…

Bir yılı aşkın bir süredir okullarından ve sosyal yaşamlarından uzak olan gençlerin uzaktan eğitim dışında sosyal olabildikleri alanlar çok sınırlı ve kısıtlı.

Gençleri bu sıkıntılı süreçte yalnız bırakmama onlara heyecan katma hedefler koyma, yarışma adı altında eğlenmeyi hedefleyen Dans ve Müzik yarışması başlıyor. Öğrencilerin www.areldansmuzik.com adresini ziyaret ederek başvurularını online olarak tamamlamaları gerekiyor.

Arel Üniversitesi çatısı altında bulunan AREL Medya Grup tarafından hayata geçirilen projede lise yaşındaki gençlerin evlerinde veya bulundukları mekanlarda kendileri veya arkadaşları ile birlikte bireysel veya ekip olarak kayıt altına alacakları şarkı söyleme performanslarını veya dans performanslarını çekip belirtilen whatsapp hattına göndermeleri ile yarışmaya katılabilecekler.

Gönderilen videolar ilk önce aralarında birçok sanatçı ve ünlünün yer aldığı jüri tarafından elemeye tabi tutulacaklar daha sonrada halk oylaması ile branşlarda ilk beşler belli olacak.

AREL Medya Dans ve Müzik Yarışması, lise öğrenimi gören öğrencilerin sosyal becerilerini ve özgüvenlerini geliştirmesi, sanat camiasının otorite isimleriyle bir araya gelerek önemli bir deneyim kazanmasını amaçlıyor. İstanbul AREL Üniversitesi, AREL Medya Dans ve Müzik Yarışmasıyla birlikte lise öğrencilerinin yükseköğretim öncesi üniversite yaşamıyla tanışmasını da sağlıyor.

Arel Medya Dans ve Müzik Yarışmasına katılan öğrencilerden derece kazanan kişi veya gruplar, profesyonel ortamda kayıt ve klip çekimi de kazanıyor. Katıldığı kategoride ilk 5’te yer alan öğrenciler, AREL Üniversitesi Kemal Gözükara Yerleşkesi ve Sefaköy Yerleşkelerinde yer alan stüdyolarda profesyonel bir ekip tarafından hazırlanan kayıtları günlük yaşamlarında da kullanma olanağına sahip olacaklar.

JÜRİDE USTA İSİMLER BULUNUYOR

Lise öğrencilerinin gönderdikleri videoları ise sanat camiasının birbirinden önemli isimleri değerlendirecek. Arel Medya Dans ve Müzik Yarışması jüri üyesinde İstanbul Arel Üniversitesi Rektör Yardımcıları Ergül Berber ve Kadir Dabbağoğlu ile Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Güler Ertan’ın yanı sıra Aşkın Nur YengiFikret ErcanHop Dedik AyhanMetin ÖzülküManolya SüerÖmer Yeşilbaş, Suat Suna‘nın yanı sıra yer alıyor.

PROFESYONEL KAYIT VE KLİP

Arel Medya Dans ve Müzik Yarışmasına katılan öğrencilerden derece kazanan kişi veya gruplar, profesyonel ortamda kayıt ve klip çekimi de kazanıyor. Katıldığı kategoride ilk 5’te yer alan öğrenciler, AREL Üniversitesi Kemal Gözükara Yerleşkesi ve Sefaköy Yerleşkelerinde yer alan stüdyolarda profesyonel bir ekip tarafından hazırlanan kayıtları günlük yaşamlarında da kullanma olanağına sahip…

Galeri
📆 09 Mart 2021 Salı 19:32   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR