MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Şubat 2023
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Maltepe, Manşet, Toplum » Geri dönüşümü eğlenerek öğrenecekler
Geri dönüşümü eğlenerek öğrenecekler

Maltepe Belediyesi, atıklar ve geri dönüşüm konusunda, Maltepe’deki öğretmen ve öğrencileri bilgilendirici bir seminer düzenleyecek. Seminerde öğrenciler, geri dönüşüm, atık türleri, katı ve sıvı atıklar, atık yağların geri dönüşümü, ambalaj atıklarının toplanması gibi konuları eğlenerek öğrenecek. 

 

 

Geri dönüşüm konusunda öğrenci ve öğretmenleri bilinçlendirmek için kolları sıvayan Maltepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM), “Haydi çocuklar, çevrene sahip çıkmak için el ele” sloganıyla, 14 Kasım cuma günü, atık ve geri dönüşüm semineri düzenliyor. Seminerde, ilköğretim okullarından 3. ve 4. sınıf öğretmen ve öğrencilerine, geri dönüşüm, atık türleri, katı ve sıvı atıklar, atık yağların geri dönüşümü, ambalaj atıklarının toplanması gibi konularda bilgi verilecek.

 

 

“MALTEPEROB” İLE TANIŞACAKLAR

Açılış konuşmasını Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yapacağı seminerde, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP), atık pil dönüşümü, ambalaj atıkları ve elektronik atıklar konusunda ALTAŞ firması, atık camlarla ilgili Özen Cam ve atık yağlarla ilgili DEHA firması stantlar kurarak, katılımcılara bilgi verecek. Öte yandan katılımcılar, Maltepe Belediyesi’nin Elektronik Atık Robotu “MALTEPEROB” ile tanışarak TSKM’de yer alan dinazor müzesi, tiyatro kahramanları müzesi ve çocuk kütüphanesini de gezecek. Katılımcılar için seminer günü saat 13.00’da, Maltepe Meydanı’ndan otobüsler kaldırılacak.

📆 11 Kasım 2014 Salı 14:16   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR