MENÜ ☰
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Kartal, Manşet, Toplum » ”GÖZALTILAR İÇİN İLK DURUŞMA GERÇEKLEŞTİ”
”GÖZALTILAR İÇİN İLK DURUŞMA GERÇEKLEŞTİ”

OHAL döneminde KHK ile ihraç edildiği işine dönebilmek için açlık grevi başlatmış olan eğitimcilerden Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek eylemi sırasında göz altına alınanlar için ilk duruşma  Kartal Anadolu Adliyesinde gerçekleşti..

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için Kartal Meydanında   destek eylemi gerçekleştirilmiş..  Eylem polis tarafından engellenmek istenmiş ve bunun sonucunda  göz altılar yaşanmıştı..

“İşimizi geri istiyoruz” sloganlarının atıldığı sırada pankartları ellerinden alınan eylemcilerin etrafı çevik kuvvet polislerince sarılmış. Kartal Meydanında bulunan Atatürk Anıtı Önünde  bekletilen minibüse doğru sürüklenerek götürülen eylemciler gözaltına alınmıştı.

Eylem sonucu göz altına alınanlar,arasında;

 (Ercan Ayrancı, Sinan Ayrancı, Burcu Sarı, Fatih Karakaya, Süleyman Şahin, İsmail Şahin Karaduman,Emrah Çelik, Murat Aydoğan, Gülcan Ekinci , Çağdaş Onur Ekinci, Hasan Ekinci, Gözde Gerbulut,Deniz Yakacık  Göz altına alınmış ve  3 gün sonra serbest bırakılmalarının ardından dava açılmıştı… Konuyla ilgili dava  (23 Ocak Salı)11.00’da Anadolu Adliyesinde 37.Asliye Ceza ‘da gerçekleşti.

Anadolu Adliyesine, Gençlere destek olmak için gelenler  arasında ;(CHP)Kartal İlçe başkanı  Muammer Çelebi  , CHP ilçe yöneticsi  ve aynı zamanda davanın avukatlığını üstlenen  Şengül Tarhan Buztaş, (CHP) Kartal İlçe Sekreteri Süleymen Ülger, (CHP)Kartal gençlik kolu başkanı Tolga Gökçe ve Yönetim Kurulu Üyesi irfan Ak , (CHP) birönceki dönem CHP)Kartal  Gençlik Kolu Başkan adayı Özgecan Karakuş,  Pendik Gençlik kolu başkanı Murat Caferoğlu,destek sundu. 37. Ağır Asliye Ceza’da gerçekleşen ,duruşma  ,15 mayıs 13:30 a ertelendi..

 

HABER ;İstanbul34gazetesi

Galeri
📆 23 Ocak 2018 Salı 13:21   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR