MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Manşet, Politika » GÜRLÜ: İKTİDARIN TEK ALTERNATİFİ MİLLİ İTTİFAK
GÜRLÜ: İKTİDARIN TEK ALTERNATİFİ MİLLİ İTTİFAK

Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Muhammet Gürlü, Saadet Partisi çatısı altında seçimlere girecek olan Milli İttifak’ın iktidarın tek alternatifi olduğunu söyledi.

 
Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Muhammet Gürlü, yaklaşan genel seçimler öncesinde değerlendirmelerde bulundu. Sözlerine Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi’nin Saadet Partisi çatısı altında seçimlere gireceğini hatırlatarak başlayan Gürlü, “Bu ittifak gerek parti yönetimleri, gerek tabanlar nezdinde kabul gördü. Bu birliktelikle büyük bir sinerji oluştu. Oluşan bu hava, görüyoruz ki halkımız tarafından da büyük bir memnuniyetle karşılanıyor” şeklinde konuştu.

 
İttifakla birlikte baraj problemlerinin kalmadığını ifade eden Muhammet Gürlü, “Bu ittifakın doğurduğu sinerji ile hamd olsun baraj problemimiz kalmadı. Bu noktadan sonra halkımızdan edindiğimiz izlenim iktidarın tek alternatifinin Saadet Partisi olduğu yönündedir. Çünkü bu aziz millet CHP’yi yüzde 25’ler civarında kilitlemiştir. MHP yüzde 20’leri bile görememektedir ve HDP açısından konuşulan şey barajı geçip geçemeyecekleridir. Keza meclis dışındaki diğer siyasi partiler açısından bakıldığında da iktidar alternatifi olabileceklerine dair bir emare gözükmemektedir. Ayrıca AKP’den gidecek oyların istikameti de küçük istisnalar dışında Saadet Partisi olacaktır. Bu gerekçelerle iktidarın tek alternatifinin Saadet Partisi olduğunu söylüyoruz” diye konuştu.
Kavgadan Taraf Değiliz
Kavgadan taraf olmadıklarını da belirten Başkan Gürlü, “Bizler kavgadan taraf değiliz. Sevgi dili hakim olsun istiyoruz. Siyasi çalışmalarımızı da herhangi bir parti ya da grubun karşıtlığı üzerinden yürütmüyoruz. Biz bu seçimlerde şu parti iktidardan gitsin, bu parti barajı aşamasın, şu kişi şu görevi üstlenemesin gibi bir kaygı ya da hedef gütmüyoruz. Biz önümüzdeki genel seçimlerde milletimiz ve ülkemiz için en doğrusu, en hayırlısı, en güzeli ne ise o olsun istiyor ve bu hedeflere de ancak ve ancak Saadet Partisi çatısı altındaki Milli İttifak’la ulaşılabileceğini söylüyoruz” dedi.

 
Saadet’in Seçim Vaadleri
Saadet Partisi’nin seçim vaadlerine de değinen Muhammet Gürlü, “Elbette ki bütün vaadlerimizi burada tek tek ifade edecek değilim ama bazılarını dile getirmek istiyorum. İktidara geldiğimizde asgari ücretten vergi alınmayacak, evi olmayan en alt gelir düzeyindeki aileler için her yıl 100 bin sosyal konut yapılacak, atanamayan öğretmenlerimizin sorunları çözülecek, işçi, memur ve emekliye yüzde 50 zam yapılacak, emeklilik yaşla değil hizmet yılıyla olacak, yüzde 10 barajı kaldırılacak, devletin verimli olmayan birimleri daraltılacak kaynak israfı ortadan kaldırılacak, kentsel dönüşüm adı altında şehirlere yöneltilen rantçı ve yağmacı saldırılar son bulacak, çiftçinin pazar sorunu çözülecek ürün borsaları kurulacak. Yeniden Havuz Sistemi’ne geçilecek” şeklinde konuştu.
Bize Kaynak Soramazlar
Kamuoyuna yansıyan kaynak tartışmalarına da atıfta bulunan Gürlü, “Hepimiz takip ediyoruz. Siyasetin gündeminde vaadler ve kaynaklarının ne olduğu tartışmaları da var. Başka partilerin ne yaptığı bizi ilgilendirmez ancak kimse bize vaadlerimizi gerçekleştirmek için kaynağı nereden bulacağımız yönünde bir soru ile gelemez. Çünkü biz 54. Erbakan Hükümeti’nde 6 aylık bir süreçte 30 milyar dolar ek kaynak bulduk. Üstüne 1 kuruş ek vergi koymamış olmamıza rağmen halkımız bize 5 milyar dolar daha fazla vergi verdi. Biz daha önce yaptık yine yaparız diyoruz. Yapacaklarımızı da bir lütuf olarak görmüyoruz. Milletimizin hakkının teslim edilmesi olarak değerlendiriyoruz” diye konuştu.
Muhammet Gürlü değerlendirmelerini merhum Necmettin Erbakan ve Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle anarak sonlandırdı.

📆 04 Mayıs 2015 Pazartesi 11:43   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR