MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Sağlık, Toplum » HASTANEDE FOTOĞRAF SERGİSİ
HASTANEDE FOTOĞRAF SERGİSİ

HASTANE SANAT KOKACAK
Hastanede sanat rüzgarı esiyor. Medical Park Bahçelievler Hastanesi’nde düzenlenecek olan Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Yalçın Varnalı’nın çalışmalarının yer aldığı fotoğraf sergisi, sanatseverlerle buluşuyor.
Hastane koridorları fotoğraf ile buluşuyor. Medical Park Bahçelievler Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Yalçın Varnalı’nın çalışmalarından oluşan fotoğraf sergisi, sanatı hastaneye taşıyor. Doktor Varnalı’nın ‘Başka Bir Zamanda Kaybolmuş’ adını verdiği sergide birbirinden farklı eserler yer alıyor. Fotoğrafa karşı konulmaz bir ilgisinin olduğunu belirten Varnalı, “Bazı fotoğrafçılar gördüklerini fotoğraflar, bazıları ise görmek istediklerini. Bazı fotoğraflar ses getirir, bazıları ise sessizlik. “Lost In Another Time/ Başka Bir Zamanda Kaybolmuş” adını verdiğim sergimle ziyaretçileri bazen gerçeküstü, bazen düşsel bir dünyada gezdirmeyi amaçladım. Kimi fotoğraflarımda da yalnızlığa vurgu yaptım” dedi.

Varnalı’nın “Lost In Another Time/Başka Bir Zamanda Kaybolmuş” isimli bu sergisi birinci ve üçüncü sergilerinden seçilmiş fotoğraflardan oluşuyor. Birbirinden eşsiz 20 fotoğrafın yer aldığı sergi, herkese açık olup 21 Şubat’a kadar devam edecek.

Yalçın Varnalı kimdir?

1966 Adapazarı doğumlu, İstanbul’da yaşıyor. Medical Park Bahçelievler Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı olarak çalışıyor. Fotoğraf ile tanışıklığı çok eski olsa da son 7 yıldır sadece uzun pozlama tekniği ile kare formatta, ağırlıklı olarak siyah beyaz fotoğraflar üretiyor. Daha çok sade, minimalist olarak tanımlanabilecek kompozisyonlar arıyor. İlk kişisel sergisini 2010 yılında İstanbul FSM Leica Gallery’de açtı. “Lost In Time/Zamanda Kaybolmuş” isimli bu sergi, 2011 yılında Adapazarı’nda SAGÜSAD Galeri’de ve Ankara’da FSK Galerisi’nde sergilendi. 2012 yılında İstanbul Fototrek Galeri’de, Fransa’da çektiği fotoğrafların ağırlıkta olduğu “In Another Time/Başka Bir Zamanda” isimli sergisini açtı. Son olarak 2014 yılında İstanbul Fototre Olympus Gallery’de, İzlanda’da çektiği fotoğraflardan oluşan “Where the World Begins /Dünyanın Başladığı Yer” isimli sergisi açıldı.

📆 16 Şubat 2015 Pazartesi 16:32   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR