MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Kasım 2022
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Eğitim, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » HENÜZ VAKİT VARKEN TOMURCUKLARI TOPLA
HENÜZ VAKİT VARKEN TOMURCUKLARI TOPLA

HENÜZ VAKİT VARKEN TOMURCUKLARI TOPLA

 
Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, derslerin sona ermesinin ardından başlattığı mesleki gelişim seminer programıyla, eğitim ve öğretimlerle ilgili temel konulardan kendini inşa etmek konusuna kadar bir dizi başlıkta öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor.
İki hafta olarak planlanan ve 15 Haziran Pazartesi günü başlayan seminerlerin ikinci haftasında gerçekleşen konferanslarda, akademisyenler tarafından öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerini ve anlayışlarını geliştirmeye yönelik olarak sunumlar yapıldı.

 
Büyük bir ilgiyle izlenen konferanslarda; duyguların ve öfkenin nasıl kontrol altında tutulup, nasıl yönetileceği anlatılırken, bir işte sonuca değil, sürece odaklanmanın ve sınırları zorlayarak en iyisini yapmaya çalışmanın mesleki ve kişisel gelişim için gerekli olduğuna işaret edildi. ‘Ölü Ozanlar Derneği’ filminden alıntı yapılarak “Henüz vakit varken tomurcukları topla” denilen konuşmalarda, sürekli merak halinde olmak, araştırmak, sağlam durmak, başarısızlıklarda yıkılmayıp ayağa kalkmanın bir yolunu bulmak ve ‘her şey ve hiç’ dengesini kurabilmek konusuna öğretmenlerin bir kez daha dikkatleri çekildi.

📆 26 Haziran 2015 Cuma 17:56   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR