MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » HIDIRELLEZ ATEŞİ BALKAN DERNEĞİ’NDE YAKILDI
HIDIRELLEZ ATEŞİ BALKAN DERNEĞİ’NDE YAKILDI

Kartal’da Hıdrellez nedeni ile düzenlenen etkinlik ilgi gördü. Balkanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte Hıdırellez ateşi yakıldı.

 

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt, Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, Belediye Meclis üyesi, Kartal Belediye Spor Başkanı Dernek Eski Başkanı Halil Şener, Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyesi Olcay Özgün, KARYAPSAN Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Zorgül, Kartal Belediyesi Başkan Danışmanı Vasfiye Yılmaz, Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Nedret Pelitçi, yöneticiler ve çok sayıda dernek üyesi etkinliğe katıldı.

 

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer yaptığı konuşmada Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün selamlarını iletti ve derneğe olan ilgisini belirtti. Geçtiğimiz yıllarda katıldığı bu etkinliğe bu kez farklı bir programda olduğu için katılamadığını ifade etti. Gürer,  Hıdrellez ateşinin Balkanlarda, Trakya, Anadolu’da bahar ile buluşma, baharı karşılama olarak geleneksel yakıldığını, yaşatıldığını söyledi.  “Kültürel zenginliklerimizden olan bu etkinlik kardeşliğimizi artıran, geleceğimizi daha aydınlık kılacak bir sürecin başlangıcı olsun.” dedi. Daha sonra Gürer  “Doğa”nın her baharda “canlanışı”, bahar’ın müjdecisi olarak da kabul edilen “Hıdrellez” ateşini yaktı. Hıdrellez ateşinden etkinliğe katılanlar atladı. Balkan oyunlarının oynandığı gece de lokma da dağıtıldı.

📆 06 Mayıs 2015 Çarşamba 17:06   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR