MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Manşet, Pendik, Toplum » Hırvatistan’dan Pendik’e büyük övgü
Hırvatistan’dan Pendik’e büyük övgü

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’i ziyaret eden Hırvatistan’ın Ankara Büyükleçisi Drazen Hrastic, ekonomik ve kültürel alanda işbirliği yapmak istediklerini belirtti. Büyükelçi, Pendik’in gelecekle ilgili hedeflerinin çok etkileyici olduğunu söyledi.

 
Hırvatistan’ın Ankara Büyükelçisi Drazen Hrastic, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’e makamında nezaket ziyaretinde bulundu. Çeşitli alanlarda karşılıklı ilişkileri geliştirmek üzere ortak çalışmalar yapılabileceğini kaydeden Büyükelçi Hrastic, UNESCO’nun Dünya Mirası programı kapsamında Hırvatistan’ı tanıtmak üzere Pendik’te bir etkinlik gerçekleşirmek istediklerini dile getirdi. Pendik Belediyesinin çalışmaları hakkında bilgi alan Büyükelçi Hrastic, “Şehrin gelişiminden, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya ve şehri daha çekici hale getirmeye yönelik olan gelecekle ilgili hedeflerinden çok etkilendim. Ayrıca endüstri merkezi olması da çok önemli. Bu nedenle, geleceğin potansiyel rekabet merkezi olacağını düşünüyorum” dedi.

 

Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin de görüşmede, Pendik’i teknoloji, uluslararası ilişkiler ve belediye hizmetleri konusunda daha ileriye taşıyacak konularda işbirliğine hazır olduklarını ve Hırvatistan’la kardeş şehir ilişkisi kurulabileceğini belirtti.

📆 01 Nisan 2015 Çarşamba 16:49   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR