MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » İstanbul Aydın Üniversitesi, dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında yer alan Şangay Üniversitesi ile işbirliğine imza attı.
İstanbul Aydın Üniversitesi, dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında yer alan Şangay Üniversitesi ile işbirliğine imza attı.

İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın beraberindeki heyet ile 29 Ekim ve 1 Kasım tarihleri arasında Shangai Dünya Fuar ve Kongre Merkezi’nde Çin Eğitim Derneği tarafından düzenlenen, Eğitim Fuarı’na katıldı.

 

Yükseköğretim kurumlarını bir araya getirmek ve uluslararası etkileşimi arttırmak amacıyla düzenlenen fuarda Türkiye’den yalnızca İstanbul Aydın Üniversitesi yer aldı. Fuarda, dünyanın çeşitli ülkelerinden 600 okulun temsilcileri hazır bulunurken 60 bini aşkın kişi de fuarı ziyaret etti.

 

 

Fuarda, Çin Basın Mensuplarının sorularını yanıtlayan İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, Türkiye’deki uluslararası öğrenci sayısını arttırarak Uzakdoğu ve Asya gibi ülkelerle sosyolojik, kültürel ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine katkıda bulunulması gerektiğini vurguladı.

 

“Hedef Uluslararası Öğrenci Potansiyelini Arttırmak”
Türkiye eğitim sisteminin özellikle Uzakdoğu, Asya gibi ülkelere daha iyi tanıtılması gerektiğini ve bu noktadaki eksiklikleri kapatmak için bölgedeki eğitim fuarlarına katılmanın önemli olduğunu söyleyen Dr. Aydın; artık eğitim sisteminin sadece yerel çerçevede değil, uluslararası bazda da kurgulanması gerektiğini belirterek, “Dünyada 5 milyon civarında uluslararası öğrenci bulunuyor ve Çin bu pazardaki en büyük paya sahip” dedi.

“Dünyanın En İyi 500 Üniversitesi Arasında”

Çin ziyareti sırasında Şangay Üniversitesi yönetimi ile bir araya gelen Dr. Mustafa Aydın ve beraberindeki heyet bir çok başlıkta görüşmeler gerçekleştirdi. Bu çerçevede iki üniversite, ikili öğrenci ve akademisyen değişimleri ile Erasmus anlaşmalarının hayata geçirilmesini kararlaştırdı.

İstanbul Aydın Aydın Üniversitesi Türkçe Öğrenim Merkezi (TÖMER) ile de bir anlaşmaya imza atan Şangay Üniversitesi, bu anlaşma kapsamında kendi bünyesinde faaliyet gösteren Türkçe Öğrenim Merkezine karşılık, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Çin Araştırma Merkezi açacak.

📆 06 Kasım 2015 Cuma 09:36   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR