MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Politika, Toplum » İstanbul CHP İl Başkanı Murat Karayalçın ve Başkan Altınok Öz, CHP Kartal SKM açılışını yaptı
İstanbul CHP İl Başkanı Murat Karayalçın ve Başkan Altınok Öz, CHP Kartal SKM açılışını yaptı

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını yaptı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, Kartal’da Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını yaptı. Açılışa Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, CHP Kartal İlçe Başkanı CHP İlçe Başkanı Erdal Kıskanç, İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayları Metin Ağırman, Derya Şentürk, Cem Haydar Bektaş, Birsen Tursun Demirel, Doğan Çakmak, Erkan Başboğa, Nurettin Sarıbal, parti yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

 

İstanbul CHP İl Başkanı Murat Karayalçın, 7 Haziran’da gerçekleştirilecek olan seçimlerde halkın

özgürlük ve demokrasiye kavuşacağının altını çizdi. Murat Karayalçın şunları söyledi: “1 Mayıs biliyorsunuz resmi bayram oldu. Ama dün İstanbul da yaşananlar utanç verici. Taksim de kutlamaya izin vermemek mantıksız. Orada daha önce inşaat vardı. Ama şimdi o inşaat tamamlandı. Bir sorun kalmadı. Ama Türkiye’nin yönetimi ve İstanbul’un yönetimi oraya izin vermedi. İl Başkanlığımıza şuraya çelenk koyabilirsiniz şurada durabilirsiniz dendi. Ancak bizim bunu kabul etmemiz mümkün değildi. Benim veya CHP’nin böyle bir dayatmaya boyun eğmemiz beklenemez. Bu olay devlet’in yurttaşların yaşam biçimine müdahale etmesi anlamına gelmektedir. Benim bayramımı nasıl kutlayacağımı Devlet karara bağlayamaz. Bizim CHP olarak güvenlik güçleri ile bir çatışma ya da mücadele içine girmemiz mümkün değil. Nihayetinde onlar kendilerine verilen talimatları uyguluyorlar. Bizim asıl işimiz onlara o emirleri veren Hükümet ile mücadele edeceğiz. Bizim için de o tarih 7 Haziran’dır. Yaşadıklarımız bize yakışmadı. Ama dün bir olay daha yaşandı. Bu olay şöyle oldu. Türkiye Cumhuriyeti Karayollarında işe alınmış olan taşeron işçi statüsünde sözleşmeli olarak çalışan işçilerimize kadro verilmesini emreden Yargıtay kararı 2010 yılından beri uygulanmıyordu. Dün Başbakan hidayete ermiş olmalı ki durup dururken seçime 36-37 gün kala bunlara kadro verileceğini açıkladı. Bunların yöneticilerinden birisi demiş ki, 2010’dan beri bu hak verilmediği için devlet 2 milyar tasarruf etmiş. Artık o paranın nereye gittiğini varın siz düşünün.”


kartl-chp-skm (1)

Kartal’da sandıklar güven içerisinde

 

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın’ın konuşmasın ardından konuşan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal’da seçim sandıklarının güven içerisinde olduğunu, halktan gelenleri halka verdiğini belirterek şöyle konuştu:  “Kartal Belediye Başkanı olarak iki referandum geçirdik,  iki belediye seçimi geçirdik, bir milletvekili seçimi geçirdik. Kartal layık olduğu şekilde bu seçimde gerekeni yapacaktır. Kartal Cumhuriyet Halk Partisi önce belediyeyi devraldı, sonra yıllarca onların olan Seçim Koordinasyon Merkezi’ni aldı. Haziran’da hükümeti devir alacak. Milletvekillerini parlamentoya yollayacak. Belediye seçimlerinde ben bunları yaşadım. Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde 4 bin kişinin nasıl tek bir vücut olduğunu gördüm. Kartal’da sandıklar güven içerisinde. Diğer ilçelerde de nerede lazım olursak orada olacağız. Kartal’a parklar yaptık binalar yaptık, huzurevi aldık. Kartal Belediyesi bu kadar kaynağı nereden buluyorsa Cumhuriyet Halk Partisi de öyle bulur. Halktan gelen vergileri halka dağıtmayı CHP iyi bilir.” dedi.

Konuşmaların ardından Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e plaket takdim edildi. Plaket töreninin ardından Kartal CHP İlçe Başkanı Erdal Kıskanç ve Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ile İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayları Metin Ağırman, Derya Şentürk, Cem Haydar Bektaş, Birsen Tursun Demirel, Doğan Çakmak, Erkan Başboğa, Nurettin Sarıbal ile birlikte SKM açılışını kurdele keserek yaptılar.

 

Galeri
Etiketler:
📆 04 Mayıs 2015 Pazartesi 11:01   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR