MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Manşet, Tuzla » İstanbul’da Bu Hizmetin Başka Bir Örneği Yok
İstanbul’da Bu Hizmetin Başka Bir Örneği Yok

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ilçede 3. cemevinin temelini attı, 4. cemevinin yerini de planladıklarını müjdeledi. Karacaahmet Dergahı Genel Başkanı Muharrem Ercan, “Silivri’den Tuzla’ya kadar İstanbul’un hiçbir ilçesinde 4 Cemevi yaptıran bir Belediye Başkanı görmedim” dedi.

 
Tuzla Belediyesi, Konaşlı Cemevi ve Al-i Aba İlim Eğitim Araştırma Kültür ve Sosyal Dayanışma Vakfı Cemevi’nin ardından Karacaahmet Dergahı Tuzla Şubesi Cemevi’nin yapımına da başladı. Tuzla Mimarsinan Mahallesi’ndeki Karacaahmet Dergahı Tuzla Şubesi Cemevi’nin temeli dualarla atıldı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Karacaahmet Sultan Kültürü Tanıtma Dayanışma ve Türbesini Onarma Derneği Başkanı Muharrem Ercan ve Karacaahmet Dergahı Tuzla Şubesi Cemevi Başkanı Gülendam Şen, temele ilk harcı birlikte koydu.

İstanbul’da 4 Cemevi Yapan Başka Belediye Başkanı Yok!
Karacaahmet Dergahı Genel Başkanı Muharrem Ercan, cemevleri yapımından dolayı Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti. Başkan Yazıcı’nın İstanbul’da benzeri olmayan bir hizmete imza attığını belirten Ercan, “Tuzla Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi Yazıcı’ya ne kadar teşekkür etsek azdır. Sayın Başkan’ın yaptırdığı cemevleri ve Alevi-Bektaşi kardeşlerimize verdiği desteğin haberlerini alıyorum, mutlu oluyorum. Sayın Başkan, şu anda Tuzla’da 3 yerde cemevi yaptırıyor, bir tanesinin de yerini hazırlıyor. Silivri’den Tuzla’ya kadar İstanbul’un hiçbir ilçesinde 4 Cemevi yaptıran bir belediye başkanı görmedim. Cemevi açmak günah değil, çok sevap taşıyan bir hizmettir. Bizim millet olarak bizden başka dostumuz yoktur. Birilerinin yaptıklarını görüyoruz ve millet olarak üzülüyoruz. Onun için bir olmanın, iri olmanın, diri olmanın zamanıdır. Türk, Alevi, Sünni, Kürt, Laz hep biriz. Allah’a şükürler olsun, bu birliğimizi en yakın zamanda belli ettik ve ortaya koyduk. Bu temeli atarak bizlere bu hizmeti bahşeden Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” dedi.

Gençlerimizi Yalnız Bırakmayalım, Sahip Çıkalım
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi’nin imkanları ölçüsünde hem cami hem de cemevi yapımına destek verdiğini söyledi. İnançlı bir gençlik yetişmesi için ibadethanelerin yapımına ve ihtiyaçlarının karşılanmasına özen gösterdiklerini belirten Başkan Yazıcı, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “İnsanların inançları yoksa hiçbir şey olmayacağını biliyoruz. Batı her ne kadar bizden teknolojik anlamda bir üstünlük taşıyor olsa da inanmayan toplumların kendi içinde sorunlu olduğunu görüyoruz. Avrupa, şimdi buna çözüm bulmaya çalışıyor. “Size bu devleti emanet edeceğiz” dediğimiz gençleri, camide de olsa cem evinde de olsa milli değerlerinin yanında manevi değerlerimizle de süslemezsek dünyada omuzlarında çok iktidar olur. Herkes o gençlerin üzerinde iktidarlar kurmaya çalışır. Camide hoca, cemevinde dede o gençlere el atmazsa, milli ve manevi duyguları onlara vermezse birileri o gençlere yalan, yanlış bilgiler ve işlerle mutlaka el atar.  Allah, bu kötü niyetlilere fırsat vermesin. Lütfen gençlerimizi yalnız bırakmayalım, gençlerimize sahip çıkalım. Onları Allah, Peygamber, Kur’an ile bilgilendirirsek, onlara İslam dairesinin içerisinde olmanın ne kadar büyük ve sağlam temellere sahip bir inanç değeri olduğunu anlatırsak ben eminim ki zaten o insanı kendi ilimleri ile beraber yıkılacak, devirecek, onu sarsacak, onu yanlış noktaya götürecek hiçbir şey olmaz.  Gençlerimizi milli ve manevi değerlerimizle süsleyerek yetiştirmezsek ülkemizin geleceği adına kaygı duyarız”
15 Temmuz darbe girişimini kastederek birlik ve beraberliğimizin ciddi ve bir o kadar da başarılı bir sınavdan geçtiğini hatırlatan Başkan Yazıcı, “Son olaylarda da gördük ki aslında biz bir ve berabermişiz. 3 tane farklı noktamız varsa 97 ortak noktamız olduğunu bir kez daha gördük. 97 ortak noktamızı konuşmak yerine 3 tane farklı noktada konuşup zaman kaybetmenin zamanı olmadığını anladık. Biz hep beraber olunca, bir olunca artık milletin önünde kimsenin duramayacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

📆 11 Ağustos 2016 Perşembe 11:04   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR